Sanikhaber.com

Yılların Sucuk Lezzeti Olarak Bilinen Özlem Et Haciz İle Boğuşuyor !

Yılların Sucuk Lezzeti Olarak Bilinen Özlem Et Haciz İle Boğuşuyor !

Tuzla Tepeören’de tam olarak 24 dönümlük entegre tesisinde ilk olarak 1996 yılında üretime başlayan Özlem Et (Özlem Et ve Et Mamülleri San. ve Tic. Limited Şti.) içine girdiği mali sıkıntıları aşamayınca üretimini durdurma kararı aldı. Bu senenin başında alınan üretim durdurma kararın gerisinde ise şirketin yaşamış olduğu mali sıkıntılar sebep gösteriliyor.
Alınan bilgilere göre, şirketin haciz işleriyle başı belada. Bankalar başta olmak üzere çok sayıda alacaklı şirkete karşı icra takibi başlattı.

KAMU BANKASI 18 MİLYON DOLAR ALACAKLI OLARAK BEKLİYOR
Şirketin en büyük alacaklılarından biri olarak gösterilen bir kamu bankası 18 milyon doları geçen kredi alacağını almak için şirkete ve şirketin ortaklarına kayıtlı gayrimenkulleri satışa satma kararı aldı. Satışa çıkan onlarca gayrimenkul İstanbul ile beraber, Şanlıurfa, Konya, Tunceli gibi birçok yerde olduğu öğrenildi. Şirketin bir çok aracının da yine alacaklı bankalardan birine ipotekli olduğu öğrenildi.

SENETLER İCRA YOLUNDA
Özlem Et’in yaşadığı mali sıkıntıyı atlatmak için İstanbul Esenyurt’ta satın aldığı onlarca daire de hacizlik oldu. Söz konusu dairelerin satış bedelinin bir miktarını peşin alan Özmilenyum İnşaat Emlak şirketinin de Özlem Et’e karşı icra takibi yapan firmalar arasında olduğu öğrenildi. Özlem Et’e Şubat 2016 tarihinde satılan dairelere karşılık verilen senetler ödenmeyince alacaklı şirket haciz yoluna gitti.

Lakin, şirkete kayıtlı gayrimenkuller başka alacaklılar adına ipotekli olduğu için tahsilatın yapılamadığı öğrenildi. İnşaat şirketinin elinde, bir kısmı vadesi gelmemiş senet tutarının 26 milyon TL seviyesinde olduğu belli oldu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ