Sanikhaber.com

Yaşıtlarından 42 Kilo Fazlası Var! 4 Yaşında Olmasına Rağmen 62 Kiloya Ulaşan Çocuk İçin Ailesi Endişeli

Yaşıtlarından 42 Kilo Fazlası Var! 4 Yaşında Olmasına Rağmen 62 Kiloya Ulaşan Çocuk İçin Ailesi Endişeli

Düzce’nin Akçakoca İlçesi’nde normalden daha farklı bir şekilde doğan Murat Can Görmez şuanda 4 yaşında ve kilosu da 62’ye ulaştı. Hüsne ve Mustafa Görmez, Murat Can’ın kendisinden 2 yaş büyük ağabeyinden 42 kilo daha ağır olduğunu anlattılar. Ailesi hastaneye yatırıldığını ancak tüm tedavi yöntemlerine rağmen kilo almasının aynı hızda devam ettiğini söyledi.
Doğduğu günden itibaren emsali olmayan bir şekilde büyüyen Murat Can Görmez, 4 aylıkken hastaneye yatırıldı ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderilerek tedavisine başlandı.

4 YAŞINDA 62 KİLO

Murat Can, hastaneye yatırılması ve tedavi altına alınmasına rağmen kilo alması durdurulamadı. Akranlarının aksine çok hızlı bir şekilde kilo aldı ve 4 yaşında olmasına rağmen tam 62 kilo oldu. Kendisinden 2 yaş büyük olan kardeşinden 42 kilo daha fazlası olduğunu söyleyen Hüsne Görmez;
“Doktorlar sürekli tahlil yapıyor. Ancak çocuğum hala kilo alıyor. Oğlumun ölmesinden korkuyorum. 1 ay önce 50 kiloydu. Şimdi 62 kilo oldu. Nefes almakta zorlanıyor. Oksijen veriyoruz. Yaşıtları gibi koşup oynayamıyor. Ağabeyi de bu duruma üzülüyor. Sürekli yemek istiyor. Vermediğimiz zaman bize saldırıyor. Buzdolabında ne bulursa yiyor. Bir an önce çare bulunmasını istiyorum. Ankara’ya Hacettepe Üniversitesi’ne götürmek istiyorum oğlumu, ancak imkanımız yok.” dedi.
İstanbul’da çalışırken çocuğunun hastalığı yüzünden işinden ayrılmak zorunda kalan ve bulabildiği günlük yevmiyeli işlerde çalıştığını söyleyen Mustafa Görmez, “Oğlumun bu durumu nedeniyle işten çıktım. Beni sürekli yanında istiyor. Çok ağır olduğu için eşim de artık bakamıyor.” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ