Sanikhaber.com

Vladimir Putin’ den Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ a Boru Hattıyla İlgili Telefon

Vladimir Putin’ den Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ a Boru Hattıyla İlgili Telefon

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’ nın Karadeniz kıyısında yer alan Anapa şehrin de Türkiye akımı doğalgaz boru hattı için yapılan çalışmaları pür dikkat izlerken bu sırada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ı arayarak derin suların altında boruların döşenme işlerinin başladığının haberini verdi.

Edinilen bilgilere göre, Rusya’ nın Anapa şehrin de yer alan Türkiye akımını sağlamak amacıyla döşenmeye başlayan boruları ‘Pioneering Spirit’ isimli boru döşeme gemisi yaparken bu gemiyi ziyaret eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını arayarak boru döşeme faaliyetlerinin başladığının haberini verdi.

Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin arasında yapılan bu görüşme de, yapılan boru döşeme işinin anlaşmasını Eylül ayın da imzalandığını hatırlatarak Vladimir Putin, “7 aylık bir sürenin ardından inşa çalışmaları başladı. Türk-Rus işbirliğinin seviyesi, birçok ülkeyle olan işbirliği seviyesinden çok daha yüksek. Diğer ülkelerle yapılan çalışmalarda idari onay alma süreci yıllarca devam ederken, Türkiye ile bu süreçleri birkaç ay içinde tamamlıyoruz. Elbette bu, bizzat verdiğiniz doğrudan destek sonucunda gerçekleşiyor” konuşmasın da ifadelerine yer verdi.

Rusya Devlet Başkanı olan Putin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ a yapılacak olan bu boru döşemesinin ardından ülke gazının Türkiye merkezli olarak ülkemizin üzerinden Güney ve Güneydoğu Avrupa ülkelerine gazı göndermeyi istediklerini ve bu iş içinde hazır olduklarını dile getirerek konuşmaya son verildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ