Sanikhaber.com

Ukrayna’dan Kötü Haber ! 60 Bin Dolar Fidye İçin Kaçırılan Türk İş Adamı Ölü Bulundu

Ukrayna’dan Kötü Haber ! 60 Bin Dolar Fidye İçin Kaçırılan Türk İş Adamı Ölü Bulundu

Ukrayna’nın Odessa şehrinde hayatını sürdüren fidye amacıyla kaçırılan Türk iş adamının cesedi ıssız ormanda bulundu.

Ukrayna’da yayımlanan Segodnya adlı bir gazetesinin yapmış olduğu habere göre, Türk iş adamının canına kıydığı iddiasıyla üç kişi tutuklandı. Ukrayna emniyet memurlarının yaptığı açıklamalara göre daha önce maktul iş adamının yanında çalıştığı öğrenilen bir kişi, ismi açıklanmayan Türk ile Odessa’da yer alan evinde buluşmak üzere söz ketiler.

Gece saat 01.30 sularında iş adamının evine giren şüpheli, kapıyı açık bıraktı. Daha sonra içeri giren kişilerle beraber sayıları üçe ulaşan saldırganlar, bağladıkları ve değerli eşyalarını aldıkları iş adamını ormanlık ıssız bir alana götürdüler.

60 BİN DOLAR FİDYE !

Saldırganların, iş adamının arkadaşından 60 bin dolar fidye talep ettiklerini, lakin bu kişinin polise haber verdiği öğrenildi. İsmi henüz açıklanmayan Türk vatandaşına işkence yapan katil zanlıları, daha sonra öldürdükleri Türk iş adamını ormanda bir yere gömdü. Yabancı ülke vatandaşı oldukları belirtilen üç zanlıdan ikisi Odessa, biri Kievde yakayı ele vererek tutuklandı.

Odessa

1794 senesinde işgalci Ruslar, Hacıbey ismin, kaldırarak Odessa ismini vermişlerdir. Şehirde şuan bile az miktarda da olsa Yerli Türkler ve Tatar Türkleri yer alırlar. Şehrin önemli banliyösünün ismi Tahirova da Türkler tarafından yapılmıştır. Eski gümrük binası gibi Türklerden kalan çok az da olsa bazı binalar yer almaktadır. Osmanlı Devleti’nin kuzey Müslümanlarını, Hac için Mekke’ye götürdüğü en önemli uğrak merkezi olarak yer alır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ