Sanikhaber.com

Türkiye’den Katar’a Destek Amaçlı Gönderilen Türk Gıda Ürünleri Yoğun Bir İlgi İle Karşılandı

Türkiye’den Katar’a Destek Amaçlı Gönderilen Türk Gıda Ürünleri Yoğun Bir İlgi İle Karşılandı

Türkiye’den Katar’a gönderilen gıda yardımının sonrasında Doha’daki marketlerde Türkiye’den gönderilen erzaklara büyük ilgi beslendi. Katarlı vatandaşlar ürünlerini sosyal medyada paylaşarak Türkiye’ye ufak çaplı bir teşekkür etti. Yabancılar için 10 kelimelik Türkçe sözlük Katarlılar tarafından çok sevildi ve en çok paylaşılan fotoğraflardan biri olmayı başardı.

Suudi Arabistan’ın fikir başı olduğu bazı Arap ülkelerinin uyguladığı siyasi ve ekonomik ambargonun sonrasında Katar, alternatif olarak Türkiye’den gıda ürünü almak istedi.

Türkiye’den kargo uçaklarıyla gönderilen tavuk, yumurta, süt ve yoğurt gibi ürünlerin ulaştığını sosyal medya hesaplarından halka açıklama yapan marketler, raflardaki Türk ürünlerinin altına da “Türkiye’den hava yoluyla gelen ürünler” diye not düştü.

TÜRK ÜRÜNLERİNİN OLDUĞU REYONA İLGİ BÜYÜK

Doha’daki Al Meera marketler zincirinin sosyal medya hesabından yaptığı duyurunun sonrasında şehirdeki birçok markette halk Türk ürünlerinin olduğu raflara büyük ilgi besledi.

“DUYURUNUN ARDINDAN MÜŞTERİLER TÜRK ÜRÜNLERİNİ TALEP EDİYOR” DENDİ

Marketin çalışanları, duyurunun yapmasının hemen sonrasında gelen çok sayıda müşterinin Türk ürünlerini istediklerini söylemişti.
Al Meera marketler zincirinin sosyal medya hesabında takipçileri ile yaptığı açıklamada, “Al Meera olarak Türkiye’den gelen ürünlerin ulaştığını müşterilerimize duyuruyoruz. Müşterilerimizin günlük gıda ihtiyaçlarını karşılamak için süt, yoğurt, yumurta ve başka birçok ürün Türkiye’den geldi. bugün Al Meera marketlerinde ürünleri bulabilirsiniz. Gelişmeler için bizi takip edin.” ifadeleri kullanıldı.

Bahsi geçen paylaşımda Türk ürünlerinin market raflarındaki fotoğrafları da sosyal medya üzerinden paylaşıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ