Sanikhaber.com

Türkiye’de Gençler Adeta Eriyor ! Sentetik Uyuşturucu Olan Bonzai Artık Ekmekten Daha Ucuz (!)

Türkiye’de Gençler Adeta Eriyor ! Sentetik Uyuşturucu Olan Bonzai Artık Ekmekten Daha Ucuz (!)

Türkiye’de gençleri hayvana dönüştüren sentetik uyuşturucu tehlikesi gün geçtikçe giderek çoğalıyor. Merdiven altı imalathanelerden piyasaya çıkarılan ve 2 liraya satılan bonzaiden daha kötü kimyasal uyuşturucu müptelası olanlar adeta ölümle yarış yapıyor.

Merdiven altında üretimi yapılan binlerce genci ölüme çağıran sentetik uyuşturucu bonzai tehlikesi korkutuyor. Sakız parasına, 3-5 liraya kolayca bulunabilen kimyasal uyuşturucuyu kullanan gençler, sokaklarda adeta insan dışı varlık gibi dolaşıyorlar. Özellikle son dönemlerde İstanbul sokaklarında sürekli yaşanan uyuşturucu nöbetlerinin arka planında mide bulandırıcı kimyasallardan oluşan karışımlar olduğu öğrenildi. Gençler arasında parazit gibi yayılan zehir, çok ucuz paralara satılıyor.

SOKAKTA YÜREK YAKAN TABLO

Fırsatı değerlendiren zehir tüccarları, maliyeti yüksek olan bonzai zehrinin yerine, ucuz fiyatlara yapılan, çamaşır suyu, fare zehiri, sinek ilacı ve bir çeşit ot ile bir karışım hazırlamak için kolları sıvadı. Maliyeti bu yolla düşüren insan katilleri, önceden zehrin 3 gramını 100 TL’ye satarken şimdi ise gramını 2 TL’ye satıyor. Hızla çoğalan zehir, bonzainin yan etkilerinden ziyade, ilk kez görülen davranışları beraberinde getirdi.

Sokaklarda adeta çoğalan uyuşturucu nöbetlerinin ardından güvenlik güçleri kolları sıvadı. Operasyonlara çok sayıda polis katılırken, sokaklarda nöbet geçiren gençler toplanarak hastanelere kaldırılıyor. Lakin bu gençlerin çoğu ilk tedavinin sonrasında hastaneden gönderiliyor.

EVLERDE YAPILAN ÜRETİM

Yeni uyuşturucu, bonzainin kendi ham maddesinden farklı olarak, ucuz kimyasallarla elde edilebiliyor. Sokaklarda adeta insan dışı varlık gibi yürüyen bağımlıların çoğunun zehri kendilerinin yaptığı konuşuluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ