Sanikhaber.com

Türkiye Teknoloji Takımı Kuruldu! Geleceğin Teknoloji Yıldızlarını Seçiyoruz!

Türkiye Teknoloji Takımı Kuruldu! Geleceğin Teknoloji Yıldızlarını Seçiyoruz!

Türkiye’de gün geçtikçe her alanda teknoloji ilermeye devam ediyor. En son insansız hava araçlarıyla dünyaya kendini kanıtlayan Türkiye adından oldukça söz ettirmişti. Bununla beraber başarıların ardı sıra gelmesi bekleniyor. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, ” İnsan hava araçları bir örnek olacak. Bunun daha iyisini Türkiye Teknoloji Takımı başaracak ” şeklinde gelecek dolu açıklama yaptı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, programda yaptığı konuşmada, yaklaşık 6 aylık genç bir vakıf olmalarına rağmen, bu kısa sürede önemli işler başardıklarını kaydetti.

İlk işaret fişeğini yaktıkları çalışmalarının devamının daha iyilerinin geleceğini vurgulayan Selçuk Bayraktar, “Bu hikaye aslında bizim firma olarak ufak bir girişimle 15 sene önce çıktığımız ve kendi çabamızla en iyisini yapabilecek noktaya getirdiğimiz, Türkiye’nin insansız hava araçlarıyla dünyada en üstlere ulaşabilme macerasını çok daha ileri taşımak maksadıyla başladı.” şeklinde konuştu.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, “Ama tek başımıza bu sistemleri yapabiliyor olmamız bir şey ifade etmiyor. Bu örneklerin sayısının artması lazım. Genç kardeşlerimizin bunu çok daha ileriye taşıması niyetiyle Türkiye Teknoloji Takımını, tam da adındaki gibi takım ruhuyla kurduk. Bu bir bayrak yarışı. İnsansız hava araçlarımızda gösterdiğimiz başarı bir örnek olacaktır. Bunun çok daha ilerilerini Türkiye Teknoloji Takımındaki arkadaşlarımız başaracak. Hep beraber ülkemizi ve bu bayrağı daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum.” şeklinde ifadelerde bulundu.

“GELECEĞİN TEKNOLOJİ YILDIZLARINI SEÇME SÜRECİNİ BAŞLATTIK “

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır da kuruldukları günden bu yana çok yoğun ilgi gördüklerini aktardı. İlk çalışmalarından birinin üniversite teknoloji takımlarına destek vermek olduğunu anlatan Mehmet Fatih Kacır, “Teknolojinin Milli Takımlarını Destekliyoruz” başlığıyla çıktıkları yola 110 üniversite takımının başvurduğunu söyledi.

Mehmet Fatih Kacır, hali hazırda bu takımların 25’iyle çalıştıklarını, onları yurt dışı yarışmalarına götürdüklerini ve ekipman desteği sağladıklarının altını çizdi. Milli Teknoloji Burs Programına ise 7 bin üniversite öğrencisinin başvuru yaptığını ve şu an 100 bursiyerle çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Mehmet Fatih Kacır, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte geleceğin teknoloji yıldızlarını seçme sürecini de başlattıklarını duyurdu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ