Sanikhaber.com

Türkiye Genelinde 11 Bin 262 Polis’in Katılımıyla Büyük Operasyon!

Türkiye Genelinde 11 Bin 262 Polis’in Katılımıyla Büyük Operasyon!

Bugün Türkiye genelinde OHAL kapsamında birçok polis ekibi operasyon gerçekleştirdi. Operasyon kapsamında vatandaşlara GBT uygulaması yapıldı. Gerçekleştirilen operasyonlarda 124 kişi gözaltına alındı. Türkiye genelinde, 11 bin 262 polisin katılımıyla gerçekleştirilen polis uygulamasında, terör ve asayiş suçlarından aranan 124 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden bugün gerçekleştirilen açıklamaya göre, ülke genelinde dün eş zamanlı olarak inşaat çalışanlarına ve mevsimlik işçilere yönelik terör ve asayiş uygulaması düzenlendi. Uygulamada, 11 bin 262 personelle işçilerin konakladıkları yerler kontrol edilerek inşaatlar, şantiye alanları ve toplu kalınan yerlerde arama tarama işlemleri yapıldı, 81 bin 645 kişi sorgulandığı açıklandı. Uygulamayı gerçekleştiren ekipler, 7’si terör, 117’si asayiş suçlarından aranan toplam 124 kişiyi yakaladı ve gözaltına aldı. Aramalarda 12 av tüfeği, 3 tabanca, 3 kurusıkı tabanca, çeşitli ebatlarda 201 fişek ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Bugün gerçekleştirilen bir diğer uygulama ise Esenler Otograrı’nda yapıldı. Polis destekli uygulamada giriş çıkışlar tutuldu GBT sorgulamaları yapıldı. Hava harekatıyla gerçekleştirilen uygulamaya birçok polis ekibi gerçekleştirdi.

İstanbul Polisi’nden Esenler Otogarı’nda Hava Destekli Uygulama

İstanbul Polisi, okulların kapanıp yaz tatilinin başlamasının ardından otogarlarda vatandaşların güvenliği için uygulama başlattı. Havadan ve karadan yapılan uygulamaya özel harekat polisleri kontrolünde gerçekleştirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri okulların kapanıp yaz tatilinin başlamasının ardından otogarlarda oluşacak yoğunlukta vatandaşların huzuru ve güvenliği için uygulama başlattı. Polisin uygulamasında vatandaşlara GBT yapılırken otogar giriş ve çıkışlarında araçlar, ve insanlar tek tek didik didik arandı. Hava destekli yapılan uygulamaya özel hareket polisleri de destek verdi. Peronların arasına giren polisler burada bekleyen vatandaşları aradı.

İHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ