Sanikhaber.com

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Teslim Olan 6 Teröristin Görüntülerini Paylaştı Ve Duyurularda Bulundu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Teslim Olan 6 Teröristin Görüntülerini Paylaştı Ve Duyurularda Bulundu

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari’nin Şemdinli ilçesi kırsalında güvenlik güçlerine direnmeyip teslim olmayı seçen teröristlerin video görüntülerini yayınladı. Dün kayıt altına alınan görüntülerde, teröristlerin her hareketinin drone tarafından saniyesi saniyesine takip edildiği anlaşılıyor.

Hakkari’nin Şemdinli kırsalında dün teslim olmaktan başka çareleri olmayan 2’si kadın 4 hain teröristin görüntüleri yayınlandı.

Hakurk kampından kaçtıkları söylenen 2 erkek terörist Şemdinli kırsalında, 2 kadın terörist ise Şemdinli Gedik Tepe mevkin de olmak üzere silahsız ve teçhizatsız olarak kendi istekleri doğrultusunda güvenlik güçlerine teslim oldu. Güvenlik güçlerine teslim olan hain teröristler yiyecek ve içecek verildikten sonra ilk sorgularının bitmesi ile kolluk güçlerine teslim edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Açıklama Yaptı:

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden dün yapılan açıklamada, 11 Haziran 2017 tarihinde Hakkâri’de yaşanan olay ile alakalı şu bilgiler yer aldı:

“34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı unsurlarına Hakurk kampından yaşadıkları insanlık dışı muamelelere ve baskıya dayanamayarak kaçan iki erkek terörist Şemdinli kırsalında, iki bayan terörist ise Şemdinli Gedik Tepe mevkiinde olmak üzere toplam dört bölücü terör örgütü mensubu silahsız ve teçhizatsız olarak kendi istekleri ile teslim olmuşlardır. Devletin şefkatli kollarına sığınan teröristlere, yiyecek ve içecek verilmiş, ilk sorgularının ardından kolluk güçlerine teslim edilmiştir.”

Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadele operasyonlarında ortaya koydukları kararlı tutum ve baskısıyla beraber bölücü terör örgütünün ağır kayıplar verdiğini, kendi elemanları üzerindeki etkisini ve kontrolünü kaybettiğini duyurmuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ