Sanikhaber.com

Tüm Türkiye bu skandalı konuşuyor…Sakarya’daki vahşette flaş gelişme!

Tüm Türkiye bu skandalı konuşuyor…Sakarya’daki vahşette flaş gelişme!

Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’nde, 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun’ın evinden kaçırıldıktan sonra tecavüz ve darp edilerek alçakça  başı taşla ezilerek, 11 aylık oğlu Halaf Al-Rahmun’un ise boğularak öldürülmesiyle ilgili komşuları olan Birol K. ve Cemal B.emniyet güçleri tarafından göz altına alındı…

Birol K. ile Cemal B.’nin Halid Al-Rahmun ile aynı fabrikada çalıştıkları, aralarındaki tartışmanın sonrasından vahşi olayı gerçekleştirdikleri öğrenildi. Şansız kadın ve oğlu  yarın toprağa verilmek üzere Suriye’nin İdlib kentinde defnedilecek. Kaynarca Birlik Mahallesi’nde ormanlık alanda vahşice  tecavüz edildikten sonra başı taşla ezilerek öldürülen,hamile kadın bugün doğum için hastaneye götürülecek 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun ile 11 aylık oğlu oğlu Halaf Al-Rahmun’un alçakça öldürülmesiyle ilgili emniyet güçleri soruşturmaya devam ediyor.

Bir yıl kadar önce Suriye’den firar ederek Türkiye’ye gelen ve ailesiyle Kaynarca’ya yerleşen 27 yaşındaki Halid Al-Rahmun dün sabah Hatipler Mahallesi’ndeki evine geldiğinde evinin giriş kapısının kilidinin parçalanmış ve kırık, eşinin evde olmadığını görünce güvenlik güçleri  merkezine giderek şikayette bulundu. Polise şikayetinde, “Eşimi ve oğlumu evde göremedim. Çalıştığım tavuk kesimhanesinde Birol K. Cemal B. ile şiddetli bir şekilde tartışmıştım. Gece mesaisinde erkenden ayrıldılar” dedi. Bunun üzerine polis Suriyeli ailenin yaşadığı apartmanda ikamet eden 35 yaşındaki Birol K. ve yakın arkadaşı 22 yaşındaki Cemal B’yi gözaltına aldı. İki kişi polisteki ifadelerinde birkaç gün önce tartıştıkları mesai arkadaşları Halid Al-Rahmun’un fabrikada çalıştığı sırada evinin kapısını gece saatlerinde levye ile kırarak karısını ve çocuğunu kaçırdıklarını, tecavüz edip öldürdüklerini itiraf ettiler. Bu itiraf sonrasında ormanlık alana giden jandarma ekipleri 9 aylık hamile anne ve oğlunun cansız bedenlerini buldu.

 

TECAVÜZ EDİLDİĞİNİ SÖYLEMEYİN !

Karısı ve oğlunun tecavüze uğradıktan sonra alçakça öldürüldüğünü öğrenen Halid Al-Rahmun güvenlik güçlerinden Suriye’nin İdlib kentinde ikamet eden akrabaları sebebiyle olayın ilk anlarında eşinin tecavüze uğradıktan sonra öldürüldüğünü gizli tutulmasını isteyerek, “Kesinlikle tecavüz edilip öldürüldü demeyin trafik kazasında öldü diye söyleyin” diye talep etti.

 

KAN DONDURAN İTİRAF 

Cinayetten hemen sonra gözaltına Birol K. ve arkadaşı Cemal B. Adapazarı’na getirilerek Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nde sorguya çekildi. Avukatlık barosunun görevlendirdiği avukat nezaretinde ifadeleri alınan iki zanlının tecavüz ve cinayet suçlamaları kabul ettikleri, kaçırma ve derdest etme  suçuyla ilgili de suçu birbirlerinin üzerine attıkları öğrenildi. İki şüpheli ifadelerinin alınmasının ardından Kaynarca Adliyesi’ne sevk edildi. İHH Kaynarca İlçe Başkanı Ali Yoldaş vahşet kurbanı aileye bir senedir yardım ettiklerini söyleyerek, “Baba Halid bir yıl önce Kaynarca’ya ikamet etmişti. Kendisine oturma izni aldıktan sonra tavuk kesimhanesinde işe başlattık. Belediyemizce Ramazan Bayramı’nda fitre ve zekat vermek istediğimizde kabul etmemişti” dedi. Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel ise ilçelerinde 300 yabancı uyruklu kişinin bulunduğunu, bunlardan 6 ailenin Suriye uyruklu olduğunu söyleyerek, “İlçemizin böyle bir olayla adının gündeme gelmesi hem bizi hemde ilçe sakinlerini  çok üzdü” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı kınama mesajında, “Kaynarca’da yaşanan vahşi ve alçakça  katliamdan derin üzüntü ve elzem duyuyorum. Bunu yapanlar elbette  hak ettikleri cezayı bulacaklardır. Şiddetin dini, milleti, ırkı mezhebi olmaz. Kim yaparsa yapsın, kime yaparsa yapsın zulüm zulümdür. Bize düşen mazlumun ve garibin  yanında durmaktır. Asırlardır sergilediğimiz dik duruşumuz budur. Bugün de mazlumun yanında zalimin karşısında yer alacağız. Kardeşliğimiz bakidir. Adaletimize, merhametimize, insanlığımıza güvenip bize sığınan kardeşlerimizle huzur içinde yaşamaya devam edeceğiz. Şiddet ve nefret tohumlarının bu ülkede kök salmasına asla izin vermeyeceğiz. Asırlardır süren kardeşliğimiz kıyamete kadar devam edecektir” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ