Sanikhaber.com

TRT World Muhabirlerinin Tutuklanması Üzerine Mevlüt Çavuşoğlu Suudi Arabistan Kralı Abdulaziz’i Aradı !

TRT World Muhabirlerinin Tutuklanması Üzerine Mevlüt Çavuşoğlu Suudi Arabistan Kralı Abdulaziz’i Aradı !

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Körfez krizini bitirmek için Suudi Arabistan’a yapmış olduğu kritik ziyaretini takip eden TRT World muhabirlerinin gözaltına alındığı bilgisi alındı.

Ziyareti takip eden TRT World’ün Pakistan vatandaşı olan muhabiri Hasan Abdullah ile kameraman Nihat Yayman, Mekke’de otellerinde güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Çavuşoğlu’nun ziyaretini izleyebilmek için özel vizeyle Mekke’ye giden muhabir ve kameraman tam 10 saat gözaltında tutuldu. İki TRT World görevlisi Çavuşoğlu’nun durumu Suudi Arabistan Kralı Abdulaziz’e söylemesi üzerine serbest kaldılar.

TRT Wold’ün Pakistanlı muhabiri, serbest bırakılmalarında kendilerine yardımcı eden başta Bakan Çavuşoğlu olmak üzere Türkiye’nin Riyad Büyükelçiliği ile Cidde Başkonsolosluğu mensuplarına teşekkür mesajı yolladı.

YİNE KATAR

Serbest bırakıldıktan sonra şu anda Türkiye’ye geri dönmek için hava alanında olduklarını söyleyen muhabir Hasan Abdullah, gözaltı sırasında kendilerine  Katar’la alakalı birçok şey sorulduğunu belirtti.

Mevlüt Çavuşoğlu Kimdir?

Mevlüt Çavuşoğlu, 5 Şubat 1968 tarihinde Türkler Alanya’da dünyaya gelmiştir, Türk siyasetçi, diplomat, İş adamı ve mevcut Türkiye Dışişleri Bakanıdır. Bu görevinden önce 2013-2014 seneleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı ve 2010-2012 tarihleri arasında ise Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) kurucu üyeleri arasında yerini aldı ve ilk defa 2002 senesi Türkiye genel seçimlerin de AK Parti Antalya milletvekili olarak meclise girdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ