Sanikhaber.com

Tapu Kadastro 1300 Memur Alımı Yapacağını Açıkladı

Tapu Kadastro 1300 Memur Alımı Yapacağını Açıkladı

Türkiye’nin Tapu ve Kadastro birimi 1300 tane personel memur alacağını daha önceden söylemişti. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü büro personeli ve tekniker olmak için toplam 1300 kişiyi kadroya dâhil yapmaya hazırlanıyor. ÖSYM tarafından B grubu puan sahipleri değerlendirme yapılacağı Tapu Kadastro memur alımı başvurusu için tercih tarihi ise 20-29 Haziran tarihlerler arasında yapılacak. İşte, Tapu ve Kadastro memur alımı başvurusu hakkında detaylı bilgi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı için detayları Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden yayımlanma yapıldı. İşte, o detaylar: Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam yapılmak üzere ÖSYM Başkanlığı aracılığıyla KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle personel alımı yapılacaktır.
Bu alımla 487 adet Büro Personeli ve 813 adet Tekniker unvanında olmak üzere toplam 1300 adet sözleşmeli personel alımı gerçekleşecek.

Ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personeli pozisyonların olduğu Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.
Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için (2016-KPSS Lisans), ön lisans pozisyonlar için (2016-KPSS Ön Lisans) sınav neticeleri kullanılacaktır. Adaylar tercihlerini, 20-29 Haziran 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ