Sanikhaber.com

Sosyal Medya Fenomeni Olmak İsteyenlere Eğitim Verilecek! Üniversitelerde Sosyal Medya Fenomeni Bölümü Açıldı!

Sosyal Medya Fenomeni Olmak İsteyenlere Eğitim Verilecek! Üniversitelerde Sosyal Medya Fenomeni Bölümü Açıldı!
Sosyal Medya Fenomeni Olmak İsteyenlere Ders Verilecek! Üniversitede Sosyal Medya Fenomeni Bölümü Açıldı!

Sosyal medya üzerinden binlerce dolar para kazananlara katılmak istermisiniz ? Çin Halk Cumhuriyeti’nde bu sektör için üniversite bölümü açıldı. Teknoloji ve toplum hızla ilerledikçe, bazı meslekler popülerliğini kaybediyor ve yerini yenileri alıyor. Son birkaç yıldır iyiden iyiye popülerliğini artıan sosyal medya da kendi ünlülerin hızla ortaya çıkarmaya başladı. Sayıları az olsa da bir çok potansiyel kişinin bulunduğu sosyal medya, ülkemiz dahil bir çok ülkede geniş yer bulmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde İŞKUR’un Youtube gibi platformlar için kurslar vereceğini söylemiştik.

Milyarlarca insanın bulunduğu Çin’de ise durum biraz daha ileri seviyede. Ülkede sosyal medya ünlüsü olmak için üniversite bölümleri bulunuyor. Yalnızca Youtube değil, hem Twitter hem Instagram fenomeni olabilmek için tüm sosyal medyada ilgi görebilmek üzerine dersler alıyorsunuz. Şangay yakınlarındaki Yiwu Sanayi ve Ticaret Lisesi’nde başlayan eğitim, üniversitelerdede devam ediyor. Çin’de yalnızca aktif telefon kullanıcısı 700 milyondan fazla insan yer alıyor. Teknolojide erişim sıkıntısı olmayan Çin, sosyal medyada buluncak insanlara eğitim vererek bilgili insanların insanlarla temasa girmesini sağlıyor.

Ülkemizde en büyük kişisel YouTube kanalı Enes Batur’un 4.150.000’den fazla abonesi bulunuyor. Bu abone sayısı ülkemizde ulaşılması zor bir rakam olarak gözüksede Çin için bu rakam normal seviyede görülüyor. Çin’de sosyal medyanın en ünlü isimlerinden biri olan Papi Jiang’ın birden fazla sosyal ağ’da 44 milyonda fazla abonesi bulunuyor. Çin’de yalnızca Youtube sayfası olmadığı için ülkemizce bilinmeyen farklı sosyal ağ hesaplarıda aktif durumda. Çin’de başarılı internet fenomenlerinin yıllık 46 milyon dolara kadar para kazandığı tahmin ediliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ