Sanikhaber.com

Son Dakika : PKK’YA Darbe Üstüne Darbe Vurulmaya Devam Ediliyor! 17 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

Son Dakika : PKK’YA Darbe Üstüne Darbe Vurulmaya Devam Ediliyor! 17 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

PKK’YA DARBE ÜSTÜNE DARBE VURULMAYA DEVAM EDİLiYOR !

TSK’nin bölücü terör örgütüne yönelik devam ettirdiği operasyonlarda, Hakkari’Nin Çukurca ilçesinde 5, Kato Dağı’nda 3, Şırnak kırsalı ve Kuzey Irak Zap bölgesine yapılan hava harekatında da 9 terörist öldürüldü.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde intikal halinde olan askeri helikoptere roketatarlı saldırıda bulunuldu. Saldırı sonrası başlatılan geniş kapsamlı operasyonda 5 PKK’lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Valilikten gelen açıklamaya göre, Güven Dağı çevresinde terör örgütü PKK’ya yönelik süren operasyonda İHA’lar tarafından destek alınarak bir grup teröristin yerinin tespit edildiği açıklandı.

9 TERÖRİST DAHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ !
Bugün sabahın ilk saatlerinde Şırnak kırsalı ve Kuzey Irak Zap bölgesinde, saldırı hazırlığında olduğu keşif ve gözetleme vasıtalarıyla belirlenen 9 terörist yapılan Hava Harekatı sonunda etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede belirlenen 2 silah mevzii, 2 sığınak ve 1 mağara da kullanılmaz hale getirilmiştir.

KATO DAĞI’NDA 3 PKK’LI DAHA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ !

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarıdaki Kato Dağı bölgesinde süren operasyonda, 3 PKK’lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Beytüşşebap’taki Kato Dağı bölgesinde 19 Nisan tarihinde başlayan ve binlerce eğitimli komandonun katıldığı operasyon tüm hızıyla devam ediyor. Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, ”İlimiz Beytüşşebap ilçesi Kato Dağı bölgesinde 23’ünce Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı koordinesinde, Beytüşşebap 8’ince Jandarma Komando Alay Komutanlığı emir-komutasında gerçekeştirilen operasyonda 3 bölücü terör örgütü PKK mensubu silahlı kuvvetlerimizce etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar tüm hızla devam etmektedir” denildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ