Sanikhaber.com

Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın Fetönün İş Adamlarına Yönelik Operasyonlar Sonrası Tutuklandı!

Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın Fetönün İş Adamlarına Yönelik Operasyonlar Sonrası Tutuklandı!

Geçtiğimiz günlerde tutuklanmasıyla gündeme bomba gibi düşen Ömer Faruk Kavurmacı ile İstanbul eski emniyet müdürü Hüseyin Çapkın bugün tekrardan çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

FETÖ’nün iş adamlarına yönelik soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı yeniden tutuklandı. Mahkeme kararında, Kavurmacı’nın cezaevinde kaldığı süre içinde Silivri Devlet Hastanesi’nin verdiği “Cezaevi koşullarında hayatını yalnız idame ettirir” raporunu gerekçe gösterdi. FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Ömer Faruk Kavurmacı, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek 4 Mayıs’ta tahliye edilmiş, bu karar gündeme oturmuştu.

3 MAYIS’TA SAĞLIK SORUNLARI GEREKÇE GÖSTERİLEREK TAHLİYE EDİLMİŞTİ

TUSKON’a yönelik Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması dahilinde 8  Eylül 2016’da tutuklanan Ömer Faruk Kavurmacı, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek 3 Mayıs’ta tahliye edilmişti. Ardından hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan FETÖ/PDY’nin iş adamları yapılanmasına yönelik soruşturmanın sanıkları arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı  Kadir Topbaş’ın damadı olan Ömer Faruk Kavurmacı dün gece ani bir şekilde gözaltına alınmıştı.

HÜSEYİN ÇAPKIN DÜN GECE TESLİM OLMUŞTU

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mülkiye yapılanması kapsamında hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararname çıkarılan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da dün gece saatlerinde teslim olmuştu.

TUTUKLANMALARIN ARDINDAN YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Öğle saatlerinde  Çağlayan’daki  İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen Çapkın ve Kavurmacı, nezarethaneye götürülmeden doğrudan kararın okunacağı mahkemenin olduğu kata çıkarıldı. Burada bir süre bekletilen Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın için polis ve özel güvenlik görevlileri tarafından yoğun güvenlik önlemi aldı.

İKİSİ İSİMDE TUTUKLANDI

Ayrı ayrı yerlerde avukatlarıyla birlikte duruşma salonunun koridorunda bekleyen Çapkın ve Kavurmacı nöbetçi hakimin tutuklama kararının yüzlerine okunmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ