Sanikhaber.com

SON DAKİKA: İstanbul, İzmir ve Çevre İllerde 6,3 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi!

SON DAKİKA: İstanbul, İzmir ve Çevre İllerde 6,3 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi!

İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve çevre illerde hissedilen bir deprem meydana geldi. Hissedilen deprem büyük bir korkuya yol açtı. İstanbul ve Ege’de hissedilen depremin büyüklüğünün 6,3 olduğu, yerin 10 km derinliğinde gerçekleştiği belirtildi. Depremin merkez üssünün Ege Denizi olduğu ifade edildi.

Ege Denizi’nde 6,3 büyüklüğünde şiddetli bir deprem meydana geldi. Meydana gelen deprem halk arasında büyük bir panik yarattı. Marmara ve Ege Bölgesinde hissedilen deprem İzmir, İstanbul, Bursa da paniğe neden oldu. İlk gelen bilgilere göre merkez üssü İzmir açıkları olduğu belirtilen depremin ardından Kandilli Rasathanesi’nin sitesine yoğunluk nedeniyle erişilemiyor.

AFAD’dan yapılan son açıklamaya göre, merkez üssü Karaburun’un 23 kilometre açığı olan depremin yerin 10 km derinliğinde saat 15.28’de gerçekleştiği son dakika olarak geçti. Meydana gelen deprem İzmir, İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ ve Bursa’da da hissedildi. AFAD’ın sitesinde 6.3 büyüklüğündeki depremin ardından 15.31’de ve 15.35’te 4.9 büyüklüğünde 2 artçı deprem daha meydana geldiği açıklaması yapıldı.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız gerçekleşen deprem ile yaptığı açıklamada, “Kentte can kaybı ya da yaralı yok” açıklamasını yaptı. Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır depreme ilişkin yaptığı açıklamada ise, “Şu ana kadar olumsuz bir haber yok” şeklinde konuştu. Karaburun Kaymakamı da depremde can ve mal kaybı olmadığını vurguladı.

“EGE DENİZİNİN KLASİK DEPREMLERİNDENDİR”

Deprem uzmanı Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu, depremle ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu: Düşey bir hareketi ifade ediyor. Ege’nin klasik depremlerindendir bu düşey hareket açıklamasında bulunurken herhangi bir sorunun olmadığına dikkat çekti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ