Sanikhaber.com

SON DAKİKA: İngiltere’de Londra Köprüsü Kapatıldı! Londra’da Kırmızı Alarm Verildi!

SON DAKİKA: İngiltere’de Londra Köprüsü Kapatıldı! Londra’da Kırmızı Alarm Verildi!

 İngiltere’nin başkenti Londra’da kırmızı alarm verildi. Saat gece sularında terör paniği yaşandı. Başkent Londra’da minibüs kalabalık insanların arasına daldı ve Londra’nın ünlü simalarından olan köprü trafiğe giriş çıkışlar kapatıldı. Londra Köprüsü’nde bir minibüsün kalabalığa daldığı ve çok sayıda yaralının olduğu belirtiliyor. Londra polis ekiplerinden gerçekleştirilen açıklamalara göre, polis ekiplerinin ve acil servis yetkililerinin Londra Köprüsü’nde gerçekleşen olayla ilgili ilgilendiği açıklandı.

OLAYIN GÖRGÜ TANIKLARI EN AZ 20 YARALININ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

Olay yerinde bulunan görgü tanıkları, henüz terör saldırısı olup olmadığı kesinleşmeyen olayda, en az 20 kişinin yaralandığını söylüyor.

“BIÇAKLA YARALANAN KİŞİLER OLDUĞU SÖYLENTİSİ MEVCUT ”

Olay yerinde bulunan bir şahit ise, olay yerinde bıçakla yaralanan kişiler gördüğünü belirtirken, bazı görgü tanıkları ise silah sesleri duyduklarını aktardı.

KALDIRIMDA YÜRÜYÜŞ HALİNDE OLAN İNSANLARIN ÜZERİNE SÜRDÜ

Polis, olayın detaylarına ilişkin henüz açıklama yapmazken, sosyal medya platformlarından yapılan paylaşımlarda ise saatte ortalama 80 kilometre hızla giden beyaz bir minibüs şöförünün aracını kaldırımda yürüyüş halinde olan yayaların üzerine sürdüğü iddia edildi.

“BÖLGEYE GİRMEYİN” UYARISI

Londra Ambulans Hizmetlerinden gerçekleştirilen son dakika açıklamasında, “Londra Köprüsü’nde yaşanan olaya müdahale ediliyor. Lütfen bölgeye gitmeyiniz.” uyarısında bulunuldu.

KÖPRÜ GİRİŞ ÇIKIŞLARI TRAFİĞE KAPATILDI

Londra Ulaşım Kurumundan (TFL) gerçekleştirilen açıklamada ise “polisin ilgilendiği büyük bir olay” sebebiyle köprünün trafiğe kapatıldığı açıklandı.

LONDRA KÖPRÜSÜ TURİSTİK ÖNEME SAHİP

İngiltere’nin simalarında olan Londra Köprüsü, özellikle kenti ziyaret eden turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği bölgelerin arasında yer alıyor. Köprü, tarihi Tower Bridge Köprüsü’nün yanında bulunmasından dolayı, tarihi köprüyü fotoğraflamak isteyenlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor.

Londra’da 22 Mart’ta da Westminster Köprüsü’nde buna benzer bir olay yaşanmıştı. Ülke siyasetinin merkezi ve turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Westminster bölgesinde meydana gelen olayda, Adrian Russell Ajao isimli saldırgan, kiralık aracını, Westminster Köprüsü’nde saatte 120 kilometre hızla insanların üzerine sürmüş, araç, İngiltere Parlamentosu’nun demir parmaklıklarına çarparak durduralabilmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ