Sanikhaber.com

Erzurum’da Terör Örgütü PKK’lılarla Çatışma: 1 Asker Şehit Düştü, 3 Terörist Ölü Olarak Ele Geçirildi!

Erzurum’da Terör Örgütü PKK’lılarla Çatışma: 1 Asker Şehit Düştü, 3 Terörist Ölü Olarak Ele Geçirildi!

Bugün terör örgütü PKK ile çıkan çatışma sonucunda bir asker şehit olurken, üç terörist öldürüldü. Şehit düşen askerimiz çatışma esnasında yaralandı. Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesi sonucu şehit düştü.

Erzurum’un  Şenkaya ilçesi kırsalında sürdürülen Şehit  Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek 17-19 Operasyonunda 3 terörist ölü ele geçirildi. Çatışmada ağır yaralanan bir asker kaldırıldığı Erzurum’da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

TERÖRİSTLERLE SICAK TEMAS SAĞLANDI

Erzurum İl  Jandarma Komutanlığınca  Şenkaya ilçesi kırsal alanında faaliyet gösteren bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, emniyet ve asayiş ortamının muhafazasını sağlamak maksadı ile icra edilen Şehit  Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek 17-19 operasyonunda bugün saat 10.00 sıralarında  Şenkaya ilçesi Çamlıalan kırsalında terör örgütü mensupları ile temas sağlandı. Çatışmada ağır yaralanan bir asker kaldırıldığı  Erzurum’da şehit olurken, 3 terör örgütü mensubu ölü ele geçirildi. Operasyonun devam ettiği bilgisi verildi.,

VALİLİK KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPTI

Diğer yandan, Erzurum Valiliği tarafından gerçekleştirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Erzurum İl Jandarma Komutanlığınca Şenkaya ilçesi kırsal alanında faaliyet gösteren bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, emniyet ve asayiş ortamının muhafazasını sağlamak maksadı ile icra edilen Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek 17-19 operasyonunda bugün saat 10.00 sıralarında Şenkaya ilçesi Çamlıalan kırsalında terör örgütü mensupları ile temas sağlandı. Çatışmada 3 terör örgütü mensubu ölü ele geçirildi. Operasyon devam etmektedir”. açıklaması gerçekleştirildi.

Operasyonda 1 adet Kanas, 1 adet Bixi, 1 adet kalaşnikof marka silah ve silahlara ait çok sayıda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildiği aktarıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ