Sanikhaber.com

SON DAKİKA … : 4 ülkeden yeni Katar’a bir şok daha ..!

SON DAKİKA … : 4 ülkeden yeni Katar’a bir şok daha ..!

Son dakika: Katar’a flaş bir şekilde ambargo başlatan Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn, Doha yönetimine sundukları flaş  taleplerin hepsinin sonuna kadar yerine getirilinceye kadar uygulamalarının süreceğini açıkladı. Katar ile ABD arasında terörizm finansmanının önlenmesine yönelik dün imzalanan anlaşma zaptının, 4 ülkenin uzun zamandır Katar’dan “teröre desteğini kesmesi” çerçevesinde defalarca bildirdiği talep ve baskılarının bir neticesi olduğu belirtilen bildiride, “Bu adım çok  yetersiz. Katar makamlarının terörün finanse etmesi, buna kollarını açması ve finanse edilmesiyle mücadeledeki ciddiyeti yakından izlenecek” değerlendirmesi yapıldı.

 

Katar’a ambargo başlatan Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn, Doha yönetimine sundukları taleplerin tamamı sonuna kadar  yerine getirilinceye kadar uygulamalarının sonuna kadar süreceğini açıkladı.

Katar’a tavır alan 4 ülke tarafından yayımlanan ortak bildiride, “Katar makamları terörle mücadele ile bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanmasını kapsayan adil taleplerimizin tamamını yerine getirinceye kadar halihazırdaki uygulamalarımız devam edecek.” ifadesine yer verildi.

Bildiride, ABD’nin terör ve buna finansman desteği sağlanmasıyla mücadeledeki rolü ve kaynağı ne olursa olsun, ABD-Arap ve İslam Ülkeleri Zirvesi’nde sağlam bir ortaklığın, ayrıca terör ve aşırılığa karşı uluslararası net bir tavrın oluştuğu aktarıldı.

“BU ADIM çok  YETERSİZ”

Katar ile ABD arasında terörizmin finansmanının da ki  önlenmesine yönelik dün imzalanan anlaşmada zaptının, 4 ülkenin uzun zamandır Katar’dan “teröre finans desteğini kesmesi” çerçevesinde defalarca bildirdiği talep ve baskılarının bir neticesi olduğu belirtilen bildiride, “Bu adım çok yetersiz. Katar makamlarının terörün desteklenmesi, buna kollarını açması  ve finanse edilmesiyle mücadeledeki ciddiyeti yakından izlenecek.” değerlendirmesi yapıldı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIKLARI KRİZİ GÖRÜŞECEK ! 

Ambargo uygulayan ülkelerin dışişleri bakanları ile ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Körfez krizi kapsamında bugün Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde bir araya gelmesi bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ