Sanikhaber.com

Şeytanın Aklına Gelmeyecek Bir Oyun İnsanoğlundan ! Hayali Çocuk Yarattı 2 Yıl Devletten İzin Aldı

Şeytanın Aklına Gelmeyecek Bir Oyun İnsanoğlundan ! Hayali Çocuk Yarattı 2 Yıl Devletten İzin Aldı

Kayseri’den İzmir Dikili rotasına kendi şahsi otomobili ile giden 45 yaşındaki emekli polis Tarkan Tekeoğlu, 11 Haziran’da Dikili İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvuruda bulunup, sahilde otomobilini istop ettiğini, 5 yaşındaki oğlu Mehmet uyurken denizde yüzdüğünü ve 30 dakika sonra geri döndüğünde oğlunu arabada göremediği anlattı.

Bu olayın üzerine jandarma, AFAD ve polis ekipleri bölgede arama gerçekleştirmeye başladı. Lakin Mehmet bulunamadı. Yol güzergahından elde edilen kamera görüntülerde de babanın tek başına olduğu bir çocuğun olmadığı belirlendi. Babanın verdiği fotoğraf ve nüfus cüzdanı üzerinden hastane kayıtları istendi.

Sorgulamalarda Mehmet’in 5 sene boyunca sağlık kuruluşlarına gitmediği anlaşıldı. Nevşehir nüfusuna kayıtlı kimlik üzerinden yapılan araştırmada doğum belgesi de bulunamadı. Sözlü olarak alınan beyana göre, 2012 senesinin aralık ayında Mehmet Tekeoğlu adına kimlik verildiği anlaşıldı.

Polis ekipleri soruşturmayı baba ve anne üzerine döndürdü. Üç gün öncesine kadar aramalara katılan babanın 2 gündür kayıp olması şüpheleri sağlamlaştırdı. Ekipler psikolojik sorunları olduğu öğrenilen anne Zeliha Tekeoğlu ve 17 yaşındaki oğlu Batuhan Serkan Tekeoğlu’na İstanbul’dan haber aldı.

Anne, 17 yaşındaki oğlundan başka çocuğu olmadığını belirtti. Anne Tekeoğlu, babanın gösterdiği fotoğrafın Batuhan’ın 5 yaşındaki fotoğrafı olduğunu belirtti. Batuhan da bu bilgileri doğrulayınca kayıp çocuk olmadığı tezi kuvvetlendi.

ÇOCUK YALANIYLA 2 YIL İZİN ALDIĞI ÖĞRENİLDİ

Jandarma yaptığı araştırmada babayla alakalı olarak ilginç detaylar yakaladı. 2011’de Çanakkale’ye polis tayini çıkan Tarkan Tekeoğlu’nun çocuğu doğan kişilere tanınan “2 yıl ücretsiz izin” hakkından yararlandığı anlaşıldı.

Tekeoğlu’nun ücretsiz izin alabilmek için sözlü beyanla çocuğu olduğuna dair nüfus cüzdanı çıkarmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Çanakkale’ye atandıktan sonra 2 sene ücretsiz izin kullanan, Nevşehir ve Kayseri’de arsa alıp inşaat yaptığı anlaşılan Tekeoğlu’nun 2 ay önce emekliliğe hak kazanarak görevini bıraktığı anlaşıldı.

Kayıp babanın ayrıca 200 bin TL civarı borcu olduğu, kullandığı aracın da kendisine ait olmadığı bilgisine ulaşıldı. Ekipler, baba Tekeoğlu’nun yasa çıkmadan ve Mehmet isimli çocuk nüfusa kayıt edilmeden 9 ay önce tüp bebek tedavisi gördüğünü de öğrendi.

Jandarma, hastane kayıtlarından anne Zeliha Tekeoğlu’nun yine aynı tarihlerde 1 düşük yaptığını tespit etti. En son güvenlik kameraları tarafından Ankara yolunda görülen Tekeoğlu’nu bulmak için yapılan çalışmalar devam ediyor.

‘BABAM NEDEN BÖYLE YAPTI?’ DEDİ

Batuhan, gazetedeki fotoğrafın kendisine ait olduğunu beyan etti. Batuhan, “Babamla 4-5 gündür görüşmedim. Gazetedeki fotoğraf benim küçüklüğüm. Babama ulaşırsam neden böyle bir şey yaptığını soracağım” ifadelerini kullandı.

Batuhan’ın anneannesi Gülsen Keser ise “Hayırsız bir damat. Neden söylediğini bilmediğimiz yalanıyla uğraşıyoruz. Uzun süredir de görmüyoruz. Aramız da iyi değildi. Çocuklarımı başka bir yere götürüyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ