Sanikhaber.com

Putin’ e Karşı Sorulan O İlginç Soru Salonda Sessizliğe Neden Oldu!

Putin’ e Karşı Sorulan O İlginç Soru Salonda Sessizliğe Neden Oldu!

Soruların Rusya Devlet Başkanı Putin’ e sorulduğu cevaplarını da Putin’ in verdiği soru – cevap programında beklenmedik anlar yaşandı. Genç bir çocuğu Putin’ e rüşvet ile ilgili soru sorması üzerine salonda bir anda kimseden çıt çıkmadı ve Putin çocuğa “Bu soruyu sana sordurtan biri mi var?” diye sorusuna başka bir soruyla yanıt verdi.

Geleneksel soru-cevap programı 15. kez canlı yayına katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ülke vatandaşlarının sorularını cevapladı.

Putin, ABD’yle olan ikili ilişkilerden Suriye’ye hatta özel hayatına kadar birçok soruya cevapsız bırakmadı. Amerika da görevinden ihraç edilen ve Başkan Trump’ ın Rusya’ ya karşı soruşturmasını düşürme teklifini kabul etmedikleri için kendisinin işten çıkarıldığını beyan eden eski FBI Başkanı Comey ile ilgili sorulan bir soruya ise Rusya Devlet Başkanı tarafından esprili bir cevap geldi. Putin, ‘Comey’ye sığınma hakkı vermeye hazır olduğunu’ beyan etti. Özel hayatıyla ilgili sorulan soruları genelde cevapsız bırakan başkan,son yapılan programda ise ilk kez torunlarının olduğunu itiraf etti ve torunlarının normal bir çocuk gibi büyümeleri için herkes tarafından saklı tutulduğunu söyledi. Daha sonralarda ise programda ilginç bir olay yaşandı. Genç bir çocuk söz almasının ardından Putin’e Rusya’da bulunan kurumların rüşvetle alıp almadığını ve Rus yargısının böyle bir durum karşısında etkili bir çözüm üretememesiyle ilgili  bir soru yöneltti.

Soruyu dinledikten sonra Rus Devlet Başkanı Putin soruyu soran çocuğa “Bu soruyu birinin tavsiyesi üzerine mi sorduğunu ya da birinin onu yönlendirip yönlendirmediğini “çocuğa sordu ve Putin’in sorusu ardından salonu buz kesti. Çocuk bu sorunun kendisine hayatın sordurduğunu söyledi. Salonda bir kısım alkışlar oldu. Ardından Putin bu soruya karşılık yargının rüşvet karşısında mücadele ettiği yönünde ifadeler kullandı. Program aşağı yukarı 4 saat sürdü ve 70 soru yanıtlandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ