Sanikhaber.com

PKK’ya Büyük Operasyon ! 30 Km’lik Uluslararası Yol Trafiğe Kapatıldı, Mehmetçik Bölgede Nefes Aldırmıyor

PKK’ya Büyük Operasyon ! 30 Km’lik Uluslararası Yol Trafiğe Kapatıldı, Mehmetçik Bölgede Nefes Aldırmıyor

Van’ın Çaldıran ile Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi arasında bulunan Tendürek Dağı’nda PKK’lı teröristlere karşı yapılan operasyonlar devam ederken, bölgeden geçen uluslararası kara yolu güvenlik sebebiyle trafik durduruldu. Kara yolu beton bariyerlerle Gülizar Bölgesinden kesilirken asker ve güvenlik korucuları bölgede çok geniş tedbirler alıyor.

PKK terör örgütüne karşı Tendürek Dağı’nda neredeyse son senelerin en büyük operasyonu planlanırken, güvenlik güçleri bölgede mermileri silahların ağzına vermiş bir şekilde bekliyor. 24 Mayıs 2017’de bir grup PKK’lı teröristin Tandürek Dağı Gülizar bölgesinde kara yolunu kesip 20 aracı ateşe vermesinin sonrasında start alan operasyonda 29 örgüt mensubu etkisiz hala getirilirken, 3 asker ve 1 güvenlik korucumuz şehit düştü.

ULUSLARARASI YOL TRAFİĞİ KESİLDİ

Tendürek Dağı’nda bir tane bile terörist bırakmak istemeyen güvenlik güçleri mevkide deyim yerindeyse kuş dahi uçurtmuyor. Van’ın Çaldıran ile Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi arasında ki Gülizar bölgesinde kara yolu güvenlik gerekçesiyle beton bariyerlerle kesilerek kapalı hale getirildi. Yaklaşık olarak 30 kilometrelik bir bölümü kapatılan yola uyarı yazılarının yazıldığı levhalar bulunurken, güvenlik güçlerinin hariç hiç kimse bölgeye girip çıkamıyor. Zaman zaman PKK’lı teröristlerle sıcak temasın olduğu mevkide, askeri hareketlilikte en üst seviye düzeyine getiriliyor. Van’dan Ağrı ve Iğdır’a gidip gelmek isteyen araçlar şuan geçici olarak alternatif başka yolları kullanmak zorunda kalıyor.

Güvenlik güçlerimize çalışmalarından dolayı minnettar olduğumuzu bildiririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ