Sanikhaber.com

Oruçluyken Diş Fırçalamak Orucu Bozar Mı? Diyanet İşleri Bakanlığı Konuyla İlgili Açıklamarda Bulundu!

Oruçluyken Diş Fırçalamak Orucu Bozar Mı? Diyanet İşleri Bakanlığı Konuyla İlgili Açıklamarda Bulundu!

Oruçluyken Diş Fırçalamak Orucu Bozar Mı ?

Ramazan Aylarınına girildiğinden bu zamana neler orucu bozar soruları kafaları kurcalamaya devam ediyor. Sıkça sorulan sorulardan biri olan oruçluyken diş fırçalamak sorusuna vatandaşlar Diyanet İşleri Bakanlığından bir cevap bekliyor. Ağızdaki kokuyu gidermek ve diş sağlığı için oruçluyken diş fırçalayanların orucu bozuluyor mu ? Diyanet İşleri Bakanlığı konuyla ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Diş macununun tadı ve ferahlatıcı etkisi orucu bozar mı ? Gün boyu besin tüketilmediği için ağızdaki kötü kokuyu gidermek için dişini fırçalayan vatandaşların orucunun bozulup bozulmadığı yada sakatlanıp sakatlanmadığı hakkında Diyanet İşleri Bakanlığı önemli bilgiler verdi. Diş fırçalamak orucu bozarmı sorusuna ilişkin önemli detaylar…

ORUÇLUYKEN DİŞ FIRÇALAMAK ORUCA ZARAR VERİR Mİ ?

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ağız ve diş sağlığı konusuda gündeme gelen önemli konular arasında yerini aldı. Konuya hem dini boyuttan hemde ağız ve diş sağlığı uzmanları açısından bakıldığı zaman ortaya farklı görüşler çıkıyor. Bazı ağız ve diş sağlığı uzmanları uzun süren oruç süresinde dişlerin fırçalanmaması durumunda diş çürüklerinin ortaya çıkabileceği uyarısında bulunurken, diğer ağız ve diş sağlığı uzmanları ise iftar ve sahur sonrasında yapılan diş fırçalamanın ağız ve diş sağlığı için yeterli olacağını söylüyor.

Orucu bozan konulara ilişkin resmi sayfasında açıklamarda bulunan Diyanet İşleri Bakanlığı, diş fırçalamakla oruç bozulmaz. Fakat, diş macunu veya suyun boğaza kaçması durumunda oruç bozulur ve kazası gerekir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ