Sanikhaber.com

Önce Tecavüz Edilip Ardından Boğazı Kesilerek Öldürülen Kızın Sanığı Hakkında Mahkeme Kararı Verildi!

Önce Tecavüz Edilip Ardından Boğazı Kesilerek Öldürülen Kızın Sanığı Hakkında Mahkeme Kararı Verildi!

Antalya da yaşanan bir olayda, 44 yaşında olan Cengiz Dok, 22 yaşındaki genç kız Gülizar Turan’ a ormanlık bir yerde tecavüz edip ardından da boğazını keserek öldürerek bir vahşete imza atan Cengiz Dok’ un mahkemesi sonuçlandı. Buna göre Cengiz Dok, ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.

Geçtiğimiz yaz Antalya’ nın Kepez ilçesinin Varsak mevkinde ormanlık bir alanda kafası taş ile ezilmiş, aynı zamanda yarı çıplak halde bulunan kadının boğazı kesilerek öldürülmüş. Tecavüz bulgularına rastlanan cesedin, hakkında ailesinin kayıp başvurusu yaptığı Gülizar Turan’ ın olduğu anlaşıldı. Yaşanan kan donduran bu olayla alakalı Antalya toptancı halinde hamallık işinde çalışan Cengiz Dok kolluk kuvvetleri tarafından gözaltına alınarak tutuklandı.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yapılan karar duruşmasında, Cengiz Dok ve öldürülen genç Gülizar’ ın annesi Menekşe Kocabaş ve iki tarafın avukatları yer aldı. Cengiz Dok verdiği ifade de olayla alakalı üzgün olduğu belirtti. Ardından Gülizar Turan’ a rahmet dilerken, “Olay günü Gülizar ile para karşılığında ilişkiye girdiğini, ardından bu olayın meydana geldiğini ifade etti. Gülizar Turan’a tecavüz etmediğini ve işkence yapmadığını savunan Cengiz Dok, Kendisine 40 lira verdim. Para karşılığında ilişkiye girdik” sözlerini söyledi.

Savcı sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açtı. Gülizar Turan’ a karşı nitelikli cinsel saldırı suçlamasından Cengiz Dok’ a 18 yıl hapis cezası verilirken bu cezada herhangi bir indirim olmadı. Bu kararın ardından ağlayarak duruşma salonundan ayrılan Gülizar Turan’ ın annesi Kocabaş; “Melek yüzlü kızıma müjdeyi vermeye gidiyorum. Allah mahkemeden razı olsun. Sanığa verilen cezada hiçbir indirim yapmadı. Sanık karar duruşmasında utanmadan bir de kızıma iftira atıyor. Kızıma para verip ilişkiye girdiğini söylüyor. Öyle bir şey olsaydı, kızımın üzerinden para çıkardı. Bırakın para çıkmasını kızımın üzerinden kimliği bile çıkmadı. Gülizar’ ın üzerinde ne kimliği, ne cüzdanı, ne telefonu bulundu. Cesedi bulunduğunda üzerinden hiçbir şey çıkmayınca kimliği belirsiz bir ceset olarak adli tıp morguna kaldırılmış” sözlerini ifade etti.

Öldürülen kişinin kızı olduğundan nasıl haberi olduğunu söyleyen Kocabaş, “Gülizar öldürüldüğü gün öğleden sonra evden ayrılmıştı. Akşam gelmeyince merak ettik. Polise başvurduk. Ertesi gün internet haberlerinde kimliği belirsiz bir genç kız cesedinin bulunduğunu duyunca, adli tıp morguna gittim. ’Benim kızım değildir’ diye düşünüyordum. Bakınca kızımın cesediyle karşılaştım. O an dünyam başıma yıkıldı” dedi. Kocabaş, sanığın cinayetten sonra kızının cüzdanını, kimliğini de almış olabileceğini belirterek, “Sanık hakkında yağmadan da dava açılması gerekirdi. Ancak iddianamede buna yer verilmemiş” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ