Sanikhaber.com

Okul Bahçesinde Servis İhalesi Yüzünden Çıkan Silahlı Çatışmada 3 Kişi Yaralandı

Okul Bahçesinde Servis İhalesi Yüzünden Çıkan Silahlı Çatışmada 3 Kişi Yaralandı

İstanbul’ un Sultangazi ilçesinde, okulda yapılacak olan servis ihalesinden önce gruplar arasında silahlı çekilerek iki grup arasında çatışma çıktı. Hafızlık eğitimi almak üzere okul da bulunan öğrencilerin de bulunduğu sıra da çıkan silahlı olay da 3 kişi yaralandı.

Yaşanan olay Sultangazi’ nin 50.yıl Mahallesin de yer alan Mimar Sinan Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’ n da meydana geldi. Okulun servis ihalesine katılmak amacıyla okul bahçesine gelen servis şirketlerini çalışanları burada silahlı kavga ettiler. Daha ihale başlamadan sinirler gerilirken iki grup silahları çekti. Kavganı git gide büyümesi üzerine iki tarafta silahlarını ateşledi. Çıkan bu çatışma da 3 kişi yaralandı.

Çatışma Yaşanırken Öğrenciler Bahçedelerdi
Hafızlık eğitimi için okula gelen çocukları ve bahçede bulunan diğer çocukları, okul öğretmenleri silahlı kavga devam ederken okul binasının içine götürdü. Okul idaresi ve çevredeki vatandaşlar bu silahlı kavgayı hemen polis ve sağlık ekiplerini arayarak bilgilendirdiler. Olaydan sonra okula gelen ambulanslar çatışma da yer alan 3 kişiyi çevrede bulunan hastanelere götürdü. Kolluk kuvvetleri hastane çevresin de güvenlik önlemleri alarak olayların büyümesini engelledi. Etrafı güvenlik şeritleriyle kapanan okuldan kolluk kuvvetleri tarafından incelemeler başlatıldı. Çatışmada yer alan kişilerin gözaltına alındıkları gelen bilgiler arasında.                                                   Kavgada Sıkılan Silahların Kurşunları Bir Arabaya ve Apartman Camına Geldi
Çatışma yaşanırken seken kurşunlardan birkaçı okulun önünden park eden bir araca ve evin camına geldi. İhalede yer alacak şirketlerden birinin elemanları, 5 yıldır bu okula servis hizmetinin kendi şirketleri tarafından sağlandıklarını bugün ise ihaleye başka bir tarafın gelerek kendilerine silahla ateş açtıklarını ifade etti. Öğrenci aileleri ise olaydan haberdar olur olmaz çocuklarını sağ salim almak için okula gittiler. Aileler, durumdan yaşadıkları endişeden bahsederken faillerin cezalarını çekmelerini istediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ