Sanikhaber.com

Muhteşem Yüzyıl Kösem 30.Bölüm Final Fragmanı Yayınlandı! Sultan İbrahim İdam Mı Edilecek? Kösem Sultan Bulunduğu Durumdan Kurtulabilecek Mi?

Muhteşem Yüzyıl Kösem 30.Bölüm Final Fragmanı Yayınlandı! Sultan İbrahim İdam Mı Edilecek? Kösem Sultan Bulunduğu Durumdan Kurtulabilecek Mi?

FOX TV ekranlarının reyting rekorları kıran dizisi Muhteşem Yüzyıl:KÖSEM izleyiciyi ekranlara kilitleyen ve sevilerek izlenen dizi olmaya devam ediyor. Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin merakla beklenen  yeni bölümü 27 Haziran Salı akşamı saat 20.00 da izleyicisi ile Fox Tv ekranlarında buluşacaktır. Yayınlandığı günden itibaren izleyiciyi ekranlara kilitleyen ve her bölümü soluksuz izlenen Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin oyuncu kadrosunda, Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger, Farah Zeynep Abdullah ve Aslı Tandoğan gibi isimler bulunuyor. Merakla beklenen  29 Haziran Salı günü final yapacak olan dizisinin 30.bölüm final fragmanı yayınlandı.

MUHTEŞEM YÜZYIL:KÖSEM SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Sultan İbrahim’in taht hayatına son verildi. Samur ve gösteriş sevdası Sultan İbrahim’in sonunu getirimiştir. Hem ahali hemde asker Sultan İbrahim’in padişanlığın istememektedir. Durumun ciddiyetinin farkında olan Kösem Sultan, oğlunun tahttan indirme kararı alır.

Sultan İbrahim’in tahttan indirileceği haberini olan Turhan Sultan, Kösem Sultan’a bir anlaşma ile gider. Kösem Sultan bu anlaşmaya razı olur. Torunu 4.Mehmed’i tahta çıkaracaktır. İsyanın başlangıcını yapmıştır.

 

İsyan hazırlığı haber alan Âtike Sultan ve Sultan İbrahim, Kösem’den önce harekete geçer. Yeniçerileri zehirletmek isteyen, Sultan İbrahim yakalanır. Padişahın kendilerini öldürmek istemesini dayanamayan Yeniçeriler daha da öfkelenir.

Turhan Sultan, Kösem Sultan’ın yaptıkları anlaşmaya uymayacağını anlar. Yeniçeriler saraya girdiklerinde onları öldürtür. Kösem Sultan’ın kendilerini öldürmek istediğini düşünen öfkeli topluluk ayak divanı ister. Ayak divanına çıkmak zorunda kalan Kösem Sultan zor durumda altındadır. Onu bu zor durumdan kim kurtaracaktır? Sultan İbrahim Ölecek mi?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ