Sanikhaber.com

Moody’s’ten Uyarı: Güney Afrika ve Türkiye Kredi Bozulma Anketinin Zirvesinde Yer Alıyor!

Moody’s’ten Uyarı: Güney Afrika ve Türkiye Kredi Bozulma Anketinin Zirvesinde Yer Alıyor!

Moody’s: Güney Afrika ve Türkiye kredi bozulma anketinde en üstte yer alıyor.

 Moody’s’in son anketine göre Güney Afrika yüzde 42, Türkiye ise yüzde 40 ile kredi şartlarında gelecek 12 ayda en büyük kötüleşmelerin yaşayacağı öngörülen gelişmekte olan ülkeler listesinin zirvesinde yer alıyor. Moody’s Investors Service tarafından 16 Mayıs’ta Londra’da düzenlenen Gelişmekte Olan Piyasalar Zirvesi’nin 250 katılımcısı ile gerçekleştirilen ankete göre, önümüzdeki sene gelişmekte olan piyasa kredi profillerine yönelik en çok risk yüzde 39 ile Çin’de daha keskin bir yavaşlama ve emtia fiyatları üzerinde baskının yinelenmesi olarak ortada yer alması. İleri derecede gelişmekte olan piyasa şirket ve hane halkı kaldıraçları yüzde 36 ile ikinci en yüksek risk
olarak ortaya gözümüze çarparken, Amerika Birleşik Devletleri’nin korumacalığını risk olarak görenlerin oranı ise yüzde 16 civarına ulaştı.

Ankete katılanların çoğunluğu (Yüzde 54), Çin’in reform çabalarının büyümede düşüşü veya borç artışını engelleyemeyeceğine düşünüyor. Yüzde 38 ise büyümenin ve borçların cari seviyelerde istikrar kazanmasını bekliyor. Çin’in kredi profili için diğer büyük zorluklar olarak ise yüzde 36 ile artan şirket gerilimleri ve yüzde 26 ile finansal istikrar riskleri sıralamada yerini alıyor.

Güney Afrika yüzde 42, Türkiye ise yüzde 40 ile kredi şartlarında gelecek 12 ayda en büyük kötüleşme yaşayacağı öngörülen gelişmekte olan ülkeler listesinin zirvesini paylaşıyorlar.

 Moody’s Şirketi Nedir, Kimdir?

Moody’s Corporation Türkçe’si ile Moody’s şirketi, kurumu 28 ülkede yaklaşık 6.400 çalışanı ile kredi derecelendirme, araştırmalar, analizleri hizmeti vermektedir. Yaptığı analizler, mali piyasaların güvenilir ve şeffaf çalışmasında çok büyük rol oynar ve tüm dünya piyasaları gözünde saygı duyulan bir şirkettir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ