Sanikhaber.com

Minibüste Saldırıya Uğrayan Genç Kız ‘Tacizler Devam Ediyor’ Diyerek İsyan Etti!

Minibüste Saldırıya Uğrayan Genç Kız ‘Tacizler Devam Ediyor’ Diyerek İsyan Etti!

İstanbul Pendik’ te seyir halindeki minibüste şort giymesinden dolayı saldırıya uğrayan Asena Melisa Sağlam medyanın gündeminden düşmüyor. Asena için destek kampanyaları başlatıldı fakat talihsiz kızın şikayetçi olduğu bir şey var. Kendisine mesaj atanların çoğunun cinsiyetinin erkek olduğunu ve çoğu mesajın da taciz içerikli olduğunu dile getiren Asena “Gelen mesajların birçoğu ‘yaşadıklarına çok üzüldük’le başlıyor, ‘tanışalım mı’ ile devam ediyor” diye gelen mesajlardan rahatsız olduğunu dile getirdi. 

Geçtiğimi çarşamba günü Pendik’ te alışveriş merkezine gitmek üzere minibüse binen Asena,seyir halindeki minibüsün arkasında oturmakta olan Ercan Kızılateş isimli kişi beklenmedik bir anda Asena Sağlam’ a tokat attı ve Kızılateş “Bu ne biçim kıyafet. Ramazanda böyle giyinilir mi? Böyle giyinmeye utanmıyor musun?” diye genç kıza bağırdı buna karşılık genç kız “Sen ne diyorsun ya” diyerek kendini savunmaya kalkan genç kız şahsın saldırılarına maruz kalmaya devam etti. Ercan Kızılateş, “Ahlaksız, o…pu” diyerek Sağlam’ ın çenesine yumruk attıktan sonra minibüsten aşağı indi. Saldırı ile ilgili olarak soruşturma açan savcılık, saldırganın kolluk kuvvetleri tarafından gözaltına alınma talimatı verdi. Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde kolluk kuvvetleri tarafından gözaltına alınan Ercan Kızılateş ‘saldırı’ suçundan evvel salıverildi. Fakat hakkında başka bir suç ile ilgili hapis cezası bulunduğu için tutuklanarak cezaevine gönderildi. Başsavcılık bugün saldırı suçuyla alakalı yeniden gözaltı kararı verdi.

Yaşamış olduğu iğrenç olan saldırı ile ilgili Asena Melisa Sağlam ise bugün ilginç olan bir detaya dikkat çekti. Genç Asena, kendisine mesaj atanların çoğunun taciz mesajı attığını söyleyen Sağlam twitterdan “Yani destek olanlara teşekkür ediyorum da ‘haberi görüp tanışmak istedim’ diyenlere anlam veremiyorum. Destek mesajı atanların yüzde doksanı erkek. Kendi hemcinslerinden utandıklarından mı bu yoğunluk yoksa kadınların beraberlik eksikliğinden mi?” diye yazdı. Sözcü’ye de konuşan genç kız “Şoktayım… Böyle bir olaydan sonra hâlâ sosyal medyadan da olsa taciz edilmek yaşadıklarımın bir kanıtı gibi. Gelen mesajların birçoğu ‘yaşadıklarına çok üzüldük’le başlıyor. Tanışalım mı ile devam ediyor” diye isyan etti. Saldırganın bir başka suçtan da olsa cezaevinde olduğunu hatırlatan kız ‘adaletin tecelli etmesini diliyorum’ açıklamalarında bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ