Sanikhaber.com

Milli Savunma Bakanlığında Devir Teslim Töreni Bugün Yapıldı… İşte Detaylar

Silahlı kuvvetler üzerinde demokratik denetim tam manasıyla oluşturulması, TSK’nın harekata daha çok odaklanmasını ve asker sivil birlikte çalışması için yoğun çalışma yapıldı.

Milli Savunma Bakanlığında Devir Teslim Töreni Bugün Yapıldı… İşte Detaylar

FETÖ ile mücadele de söylemek isterim. 15 Temmuz evvelinde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın bu ihanet örgütünün temizlenmesi hususu 15 Temmuz ile birlikte daha ciddi olarak hayata geçirildi.

TSK’ya sızmış olan bu hain terör örgütün mensubu veya onlarla irtibatlı olduğunu düşündüğümüz şahıs ve şahısları açığa alındı.

TÜRK MİLLETİ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE SAHİP ÇIKTI

Bunu yaparken hainlerden boşalan yerde sıkıntı yaşanmaması için personel teminine de hız verildi.

Bir taraftan muvazzaf subay astsubay alımı yaptık. Büyük bir iftiharla söylemeliyim ki Türk milleti TSK’ya ciddi manada sahip çıktı ve başvurular yoğun talep gördü.

Milletimizin ne kadar TSK’ya sahip çıktığını bu vesile ile de görmüş olduk. Pek çok yapısal reformu hayata geçirdik. Kuvvetler ilk defa Milli Savunma Bakanlığı’na bağlandı. Yüksek Askeri Şura’nın yapısı tamamen değişmiş oldu.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı’mızda çok yoğun bir 14 ay geçirdik. Yapılan projeler bitmesi TSK’nın güvenlik güçlerimizin emrine verilmesi için büyük gayretlerimiz oldu.

Bu noktada kritik teknolojileri Türkiye’nin geliştirmesi için yeni programlar yaptık.

İki noktayı ifade etmek isterim. Bakan olarak görev yaptığımız sürede milletimize hizmet yapmanın aşkı ile gerçekten gece gündüz çalıştık pek çok hizmeti birlikte ürettik.

Fakat iki konu benim açımdan çok önemli. Bütün bu çalışmaları yaparken özellikle şehit ailelerimize ve gazilerimize yakın ilgi göstermenin gayreti içerisinde olduk.

Onların sorunları ile yakinen ilgilenmek acılarını hissettirmemek için gereken her türlü gayreti göstermiş olduk.

Bir geleneği başlattık özellikle sünnet çocuklarına makam aracını gönderdik inşallah bu uygulama bundan sonra da devam edecek.

Artık TSK’nın gıda ve giyim ihtiyacının karşılanırken artık merdiven altı firmaların kalitesiz ürünlerini almak yerine davet usulü ile raflarda görülebilecek kaliteli ürünler olacak şekilde çalışma yaptık.

Sayın Canikli yapmış olduğu çalışmalarla Bakanlığımıza yabancı bir arkadaş değil. Kendisine bu peygamber ve kutsal ocakta çok güzel çalışmalar yapacağına inanıyor kendisine başarılar diliyorum.

AK PARTİ DİNAMİK YAPISINI HER ZAMAN KORUYAN BİR PARTİDİR

Bakan Canikli: Nöbet değişimin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu onurlu görevi bize tevdi yapan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Başbakanımıza da şükranlarımızı arz ediyorum.

Gerçekten bu nöbet değişimini en etkili şekilde kullanan parti Ak Parti dinamik yapıyı kullanmak için çok hızlı şekilde yönetime yansıması için çok rasyonel zeminde kullanan bir parti. O sebeple bu kadar zamanda yorulmadan metal yorgunluğuna girmeden tam zamanında bu tür değişiklikleri yaparak orada bir aktif bir dinamik yapının ortaya çıkmasını sağlayan siyasi partidir. Gerçekten bu toprakların savunulması gerekiyor.

TSK GÜÇLÜ KALMAK ZORUNDADIR

Burayı savunacak olan millet adına taviz vermeden bu ülkenin çıkarlarına bir halel getirmeden bu toprakların bütün olarak savunulması gerekiyor. Bu anlamda TSK’nın güçlü kalmak zorunluluğu vardır her yönü ile.

Başka ülkelerin savunma sanayi ürünleri ile onlara güvenerek veya onlar üzerine kurulu bir savunma stratejisi geliştirerek bu topraklarda bağımsızlığı korumak hemen hemen imkansızdır. Son senelerde bu yerde çok ciddi iyileşmeler söz konusu.

65. hükümetimizin göreve gelmesinden sonra özellikle de o hain girişiminden sonra ihtiyaç olan bazı şeyler hayata geçirildi. Reform mahiyetinde tarihi düzenlemelerdi. Bu çerçevede Sayın Bakanımızın kritik dönemde ve kararlı şekilde TSK’nın etkinliğini gücünü çoğaltacak bir yapıya kavuşturulmasında emeği ve oradaki liderlik özellikleri katkıları tartışmasızdır. Bunlar için kendisine şükranlarımızı arz ediyoruz. Biz de aynı hedef için aynı hassasiyetle bu çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ