Sanikhaber.com

MHP Grup Başkanı Devlet Bahçeli Damat Olaylarına “Hukuka Aykırıdır” Diyerek Sert Bir Çıkış Yaptı

MHP Grup Başkanı Devlet Bahçeli Damat Olaylarına “Hukuka Aykırıdır” Diyerek Sert Bir Çıkış Yaptı

MHP Grup Başkanı Devlet Bahçeli Tahran-Riyad Çekişmesi Hakkında Şunları Söyledi:

Tahran-Riyad çekişmesi felaket habercisidir diyen Devlet Bahçeli sözlerine şu şekilde devam etti: “Karşımızdaki zulüm piramidinin içinde yok yoktur. Enerji oyunları, stratejik çatışmalar, ülkelerin fiziki karşılaşması ile değil, terör örgütleri eliyle görülmektedir. ABD Başkanı’nın seçim döneminde, borcumuzu Körfez ülkeleri ödeyecek açıklamasının icrası için her yol denenmektedir. ABD, 11 Eylül saldırıları nedeniyle ölenlerin yakınlarının Suudi Arabistan’a dava açmasına imkan sağlayan bir yasa tasarısını imkana açmıştır. Ülkemizin itiraz, Obama’nın da veto ettiği tasarı sırasında iki ülke arasında soğuk rüzgarlar esmiştir. Ramazan ayında, İslam ülkeleri üzerinde oynanan oyunlara karşı uyanık, dinimizin buyruklarına da sadık ve bağlı olmak durumundayız.”dedi.

Son zamanlarda aşırı şekilde artan şiddet konusunu da ele alan Bahçeli; ”Ülkemiz henüz, arzulanan huzur ve esenliğe erişmiş değildir. Gazetelerin 3. sayfaları dehşet ve şiddet haberleri ile doludur. Milletimiz huzursuz ve memnuniyetsizdir. Ailede, sokakta, milli takımda kavga, her yerde rezalet diz boyudur. Biz sözün kalpten gelmeden hasbi olmayacağını muhterem ecdadımızdan öğrendik. Mesele esasen bu değildir.”şeklinde ifade etti.

Yargılanan bir cihan Padişahının suçlu bulunmasına ses çıkarmamasını ve kısasa kısas bağlamında verilen hükme razı gelmesini iftiharla anmayacağız da neyi konuşacağız? Adaleti diri tutmalıyız. Milletimizin hakkına hukukuna saygı duymalıyız. Hatırlıymış, arkası sağlammış, sırtı kaviymiş, imtiyazlıymış, onun damadı, bunun akrabasıymış diyerek hiçbir suçlunun, hiçbir failin adalete kıymasına izin veremeyiz, vermemeliyiz. Yok hastaymış, yok adresi belliymiş bahaneleriyle tutuklanıp serbest bırakılanlar millet vicdanını sızlatmaktadır. Hukuk karşısında herkes eşittir, hukuk herkese lazımdır. Türkiye ihanetle, terör örgütleriyle, 15 Temmuz işgal teşebbüsüyle hesaplaşıp yüzleşecekse bunu kesinlikle hukuk yoluyla yapacak ve bu konuda ayrıcalıklı hiç kimse olamayacaktır dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ