Sanikhaber.com

Metrobüslerde Yaşanan Çocuk Dramlarının Ardı Arkası Kesilmiyor

Metrobüslerde Yaşanan Çocuk Dramlarının Ardı Arkası Kesilmiyor

İstanbul da seferlerini sürdüren metrobüslerde ve diğer topu taşıma araçlarında mendil satan ya da dilelen çocukları her yerde görmek mümkün.

İstanbul da 7 yaşlarında küçük bir çocuk bindiği metrobüsün içerisinde en küçük ve en bilinmedik yolcu. Adını veya herhangi bir özelliğini bilen yok. Kendiside söyleyemiyor. Bunun sebebi herhangi bir engeli olması değil. Konuşacak, gözlerini ve başını kaldıramayacak kadar yorgun. Kim olduğunu değil belki fakat ne iş yaptığını anlatacak tek ipucu olan sımsıkı tuttuğu avucunun içinde ki bir miktar para.Bu avucunun içinde sıkı sıkıya tuttuğu paralar,onun yaşındaki çocukların İstanbul’un her kavşağında, her istasyon da rastlanılan mendil satan ya da dilendirilen çocuklardan biri olduğunu gözler önüne seriyor. Daha küçücük yaşta en ağır yüklerden yaşama devam etme yükünü sırtlamak mecburiyetinde kalan çocuğa,yolculardan birinin göstermiş olduğu merhamet duygusu çocukla ilgili tartışmaya dönüşüyor.Metrobüsün basamaklarında uyuyakalan çocuğu kaldırıp kendi oturduğu koltuğa yatıran yolcunun bu davranışı başka bir yolcu tarafından doğru karşılanmıyor. Bu durumda olmasının kendisinin seçiminin olmadığını söyleyeneler ve diğerleri tartışma böyle devam ederken yorgunluktan hemen uyuyakalıyor.

Sayıları Gün Geçtikçe Artmaya Devam Ediyor

Çoğunun ayağında ayakkabı yok burunları akıyor. Avuçlarının içinde sımsıkı tuttuğu bir kaç lira var. Artık onlara adım başı rastlanıyor. Beylikdüzü’nden Sögütlüçeşme’ye kadar metrobüsler evleri gibi. Onlar için her yer bir ev niteliğinde.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ