Sanikhaber.com

Meteoroloji Saat Verdi İstanbullular İse Derin Bir Nefes Aldı

Yaz yağmuru büyük bir afete dönüştü İstanbul’da yağış saat 15.00’ten itibaren etkisini yitirecek. İstanbul’a 1 günde son 32 senenin en yoğun yağışı oldu. Yollar, metrolar, duraklar sular altında kaldı, araçlar sular altına battı.

Meteoroloji Saat Verdi İstanbullular İse Derin Bir Nefes Aldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş “Öğleden sonra daha ciddi bir yağış bekleniyor.Halk iyice paniğe girdi. İstanbulluyu rahatlatacak haberi ise meteoroloji verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’u etkisini altına alan sağanak yağışın saat 15.00’ten itibaren etkisini yitirecek.

SAAT 15:00’DEN İTİBAREN ETKİSİ AZALIYOR

İstanbul’u etkisi altına alan kuvvetli sağanak yağış saat 15:00’dan sonra etkisini yitirmiş olacak. Fakat yağışlı sistemin Marmara’nın doğusuna doğru hareket edecek.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, halen Marmara Bölgesinde devam etmekte olan kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar, önümüzdeki saatlerde (SAAT 15:00’den sonra) Trakya ve İstanbul’da etkisini yitirmesi bekleniyor.

5 İLE ŞİDDETLİ SAĞANAK UYARISI

Yapılan açıklamaya göre, yağışlı sistemin Marmara’nın doğusuna doğru hareket yapacak Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın’ın özellikle kıyı kesimlerinde yarın öğle saatlerine kadar şiddetli (75-100 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara sebep olması beklendiği söylendi.

İSTANBUL’DA METRO SEFERLERİNDE SON DURUM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kenti etkisi altına alan yağışlardan sonra metro seferleri ile ilgili bilgi verildi.

Yapılan yazılı açıklamada “Yenikapı Atatürk Havalimanı kısmı sefer yapılamıyor, Yenikapı Hacıosman kısmi sefer yapılamıyor.

Metronun diğer tüm hatlarında ise seferlerin aksamadan devam ettiği söylendi.

İBB’tarafından yapılan açıklama tam metni ise şöyle:

M-1 Yenikapı Atatürk Havalimanı kısmı sefer yapılamıyor (Bakırköy-Yenikapı arası)

M-2 Yenikapı Hacıosman kısmi sefer yapılamıyor. (Yenikapı-Haliç arası)

Metronun diğer tüm hatlarında normal seferler aksamadan devam ediyor.

AVRASYA TÜNELİ’NDE SON DURUM

Avrasya Tüneli İşletmesi, tünelin tüm sistemlerinin çalıştığı fakat tünel çıkışındaki bağlantı yollarındaki trafik sıkışıklığını olumsuz etkilememesi için sabah saat 10:00’dan itibaren geçici olarak tek yönlü hizmet veriliyor.

Avrasya Tüneli İşletmesi, İstanbul’da sabah saatinde yoğun yağış sonrası açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Avrasya Tüneli tüm sistemleriyle çalışmaktadır. Fakat, Asya Avrupa istikametinde tünel çıkışından sonraki bağlantı yollarında yaşanan trafik sıkışıklığını olumsuz yönden etkilememek için Avrasya Tüneli tek yönde (Asya-Avrupa yönünde) sabah saat 10: 00’dan itibaren geçici olarak hizmet verilemektedir.

Avrupa Asya istikametinde ise yapılan trafik yönlendirmeleriyle tünel kesintisiz olarak hizmete devam etmektedir. Bağlantı yollarındaki trafiğin normale dönmesi hemen akabinde Avrasya Tüneli tüm sistemleriyle her iki yönde İstanbulluların hizmetinde olmaya devam edecektir.

Yağış miktarı:

Terkos 27 Kg

Çatalca 70 Kg

Çanta 118 Kg

Hadımköy 52 Kg

Olimpiyat 21 Kg

Akom 64 Kg

Sarıyer 47 Kg

Çavuşbaşı 47 Kg

Greanpark 63 Kg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 6388, İstanbul AFAD 44, karayolları 202, Toplam 6634 personel 2533 araç ile çalışmaya devam ediyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ