Sanikhaber.com

Maliye Bakanı Naci Ağbal Mavi Marmara’da Hayatını Kaybedenlerin Ailelerine Ödenecek Olan Tazminat Hakkında Konuştu

Maliye Bakanı Naci Ağbal Mavi Marmara’da Hayatını Kaybedenlerin Ailelerine Ödenecek Olan Tazminat Hakkında Konuştu

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan Mavi Marmara olayında hayatını kaybedenlerin ailelerine ödenecek tazminat konusu mahkemeye taşınmıştı. Bugün Maliye Bakanı Naci Ağbal konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Mağdur ailelere verilmesi planlanan tazminatlar hususunda çalışmaların sürdürüldüğünü ifade ederek. “Mavi Marmara’da şehit olanların yakınları müsterih olsun. Konuya ilişkin çalışmaları titiz bir şekilde sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Memleketi olan Bayburt’u ziyarette bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, belediye ekiplerinin çalışmalarını denetledi. Sokaktaki vatandaşlarla sohbet etti. Bakan Ağbal, kendisine yöneltilen bir soru üzerine Mavi Marmara olayında hayatını kaybedenlerin ailelerine ödenecek olan tazminat ile alakalı önümüzdeki hafta Adalet Bakanlığı ile mağdur ailelerin bir görüşme gerçekleştireceğini, daha sonra Bakanlık tarafından belirlenecek olan rakamın ödeneceğini belirtti.

Mağdur ailelerin hakkı olan parayı ödeyeceklerini ifade eden Bakan, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu aslında bizim konumuz değildi, Adalet Bakanlığı’nın ilgilendiği bir konuydu. Fakat sonradan İsrail devletine karşı açılmış davalar, hukuk sisteminin gerektirdiği üzere Maliye Bakanlığı adına sürdürülmesi gerektiğinden dolayı tüm dosyaları devraldık. Gereken işlemler yapıldı. Mavi Marmara şehitlerinin aileleri müsterih olsunlar. Kendileriyle alakalı işlemleri titiz bir şekilde sürdürüyoruz. Adalet Bakanımızla ile de gerekli görüşmeleri sağladım. Çalışmaları süratle noktalandıracağız.

Giden canlarımızı geri getirmemiz mümkün değil. Allah onların mekanını cennet eylesin. Devlet olarak, hükümet olarak bu badire gerçekleşir gerçekleşmez uluslar arası hukuktan doğan tüm haklarımızı sonuna kadar değerlendirdik. Tüm dünya şunu biliyor ki Türkiye Mavi Marmara gemisinde başta istediği her şeyi elde etti. Elbette yakınlarını yitiren ailelerin acısı var. Bu hepimizin, milletimizin acısı. İnşallah bu olayın üstesinden el birliğiyle geleceğiz.” İfadelerinde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ