Sanikhaber.com

Malatya’daki 15 Temmuz Darbe Girişimi Davası… Cumhurbaşkanı Danışmanları da Davanın Takipçileri Arasında

Malatya’daki 15 Temmuz Darbe Girişimi Davası… Cumhurbaşkanı Danışmanları da Davanın Takipçileri Arasında

15 Temmuz darbe girişimi ardından Malatya’da da davalar gündeme geldi. Davanın takipçileri arasında Cumhurbaşkanlığı’nın danışmanları da yer alıyor. 15 Temmuz 2016 darbe girişimi ile ilgili Malatya’da açılan davada 4. Duruşma devam ediyor.

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin ardından Malatya’da açılan davada 4. Duruşma devam ediyor. 4. duruşmada 2. oturum başlatıldı. Malatya’da darbe ile ilgili görülen davayı Cumhurbaşkanlığı’nın danışmanları ve STK temsilcileri takip ediyor. Malatya Yakınca Spor Salonunda kurulan ve bugün 4.duruşmanın ikinci oturumuna başlanan Malatya 1.Ağır Ceza Mahkemesi’ne darbe ile ilgili hakkında şüphe bulunan ve halihazırda tutuklu bulunan bazı sanıklar Malatya E Tipi Cezaevi’nden yoğun güvenlik önlemleri ile getirildi. 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde Malatya’da tutuklanan 2. Ordu Komutanı Adem Huduti ile bazı tutuklular mahkemeye götürülürken vatandaşların tepkisi ise üst düzeydeydi. Darbe girişimi sanıkları araçtan indirilirken bir vatandaş “ Vatanı kaç paraya sattınız. Sizin hakkınız idamdır.” diyerek linç girişiminde bulunuldu.

Bugün, Malatya’da görülen duruşmayı Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanları Ahmet Karayiğit, Ayşe Türkmenoğlu ve Gülay Samancı takip ettiler. 4. Duruşmanın 2. Oturumuna katılanlar arasında Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve birçok STK temsilcisi ve vatandaşlar yer alıyor. Davanın görüldüğü spor salonunun tamamı vatandaşlar tarafından dolduruldu. Davayı izleyen vatandaşlardan bazıları ise “FETÖ’nün köpekleri” sloganları attı. 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili Malatya’da açılan davada 2.Ordu Komutanlığı ve 7.Ana Jet Üs Komutanlığından askerler darbe teşebbüsü ile ilgili olarak yargılanıyor. Malatya’da görülen davanın bir numaralı sanığı olarak 2.Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti yer alıyor. 28 tutuklu ve 76 sanık bulunan dava halen devam etmekte.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ