Sanikhaber.com

Londra’da Yapılan Terör Saldırısında 20 Kişinin Hayatını Kendi Canı Pahasınada Olsa Kurtarmaktan Çekinmedi

Londra’da Yapılan Terör Saldırısında 20 Kişinin Hayatını Kendi Canı Pahasınada Olsa Kurtarmaktan Çekinmedi

Dün akşam Londra’da yaşanan terör saldırılarında 7 kişi öldü, 48’den fazla kişi de yaralandı. İngiliz polisi 3 saldırganın 8 dakika içerisinde yakalanarak etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

12 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polis, saldırıyla bağlantısı olduğunu düşündüğü 12 kişinin gözaltına aldığını açıkladı. Gözaltı işlemlerinin Londra’nın doğusundaki Barking semtinde yapıldığı bilgisi alındı. Polisin bölgede birçok adreste arama yaptığı belirtilirken, aranan evlerden birinin saldırıyı yapan teröristlere ait olduğu ifade edildi.

The Sun gazetesine konuşan, görgü tanığı taksi şoförü Aksha Patel ise Sky News televizyonuna, müşterisi olan bir kadının daha fazla insanın ölmesini nasıl cesurca engellediğini anlattı. Patel, müşterisi olan kadının, bir saldırganın Black and Blue isimli restoranının kapısından içeri girmesine izin vermemek için kendi bedenini barikat olarak kullandığını iletti.

Patel’in açıklamalarına göre, kadının birkaç saniye boyunca kapının önünde durması restorandaki insanların arka kapıdan kaçabilmesini sağladı. Patel, “İçeriye kötü insanların girmeye çalıştığını biliyordu. Kapıyı birkaç saniye tutabilmesi sayesinde sanıyorum 20 kişinin hayatını kurtardı” şeklinde konuştu. Taksi şoförüne göre, saldırgan kişiler daha sonra kapıyı zorla açtı fakat kadın da başına bir şey gelmeden onlardan kurtulabildi.

Diğer bir yandan, Londra’daki saldırının görgü tanığı olan bir diğer taksi şoförü, LBC radyosuna saldırganları engellemek için onlardan birini taksisiyle nasıl ezmeye çalıştığını anlattı. İsmini vermek istemeyen taksi şoförü, ellerinde av bıçakları olan kişilerin rastgele bıçakladığını görünce bir şeyler yapmak istediğini belirtti. Anlattığına göre, taksisini saldırganlardan birinin üzerine sürdü fakat saldırgan bunu fark edip ezilmekten son anda kurtuldu.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ