Sanikhaber.com

Londra Saldırısında Kullanılan Bıçaklar Gün Yüzüne Çıktı

Londra Saldırısında Kullanılan Bıçaklar Gün Yüzüne Çıktı

Önceki hafta İngiltere’nin başkenti Londra’yı kan gölüne çeviren teröristlerin olayda kullandıkları bııçağın fotoğrafları medyayla paylaşıldı. Seramik bıçakla herkese saldıran teröristlerin seramik bıçağı kullanma sebebi kan donduracak tarz da.Geçtiğimiz hafta Londra da gerçekleştirdikleri eylemle başkenti kana bulayan masum insanların canlarını alan teröristlerin olayda kullandıkları silahlar basına yansıdı. Londra köprüsü üzerinde yürüyen yayalara önce kamyonla çarpan teröristler ardından Borough Market caddesinde burada eğlenmekte olan insanlara bıçaklarla saldırı düzenlemişlerdi.Çevredeki görgü tanıklarının ve olayda yetkili kişilerin verdikleri demeçlere göre bölgedeki masum insanları hedef alarak sivilleri bıçaklayarak öldüren teröristler bölgedekilerin ve güvenlik ekiplerinin yaptıkları müdahalelerle etkisiz hala getirilmişti. Polis ekiplerinin medyayla paylaştığı fotoğrafların içinden bir bıçak ise çok dikkat çekiyor. 3 teröristin elinde de bulunan bıçak seramik olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Kabzası özel bir deri kaplama olan bıçak hakkında ise korkunç detaylar gün yüzüne çıktı.
İngiltere’nin en iyi gazetelerinden biri olan Independent’a konuşan anti-terör birimlerinin başında ki Dean Haydon,  “Üç saldırganın bıçakları da aynı. Deri kaplamayla bıçakları bileklerine bağlıyorlardı. Bir mutfak bıçağı olduğunu düşünüyoruz fakat seramik olması dolayısıyla teoride metal bulma sistemleri ve x-ray’lerden uyarı vermeden geçebilir” ifadelerini kullarak açıklama yaptı.

Öte taraftan güvenlik ekiplerinin basın mensuplarına yayınlamaları için izin verdikleri fotoğraflarda teröristlerin hazırladıkları sahte bomba düzenekleri de basın tarafından gözler önüne serildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ