Sanikhaber.com

Küçük Çocuklar İnternetten İzleyip Patlayıcı Yapıp, Hastanelik Oldular

Küçük Çocuklar İnternetten İzleyip Patlayıcı Yapıp, Hastanelik Oldular

Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi’nde bir grup küçük çocuk, muzurluk yapmak istedi ve internetten öğrendikleri yöntemle içini aseton ve çatapat ile doldurmuş oldukları plastik damacanadan patlayıcı elde etti. Çocuklar damacanayı kibritle yakmak istedi tam o esnada meydana gelen parlama neticesinde 7 yaşındaki Arda Gülenoğlu, yaralandı. Şarköyde yaşları 7 ile 10 arasında değiştiği söylenilen bir grup çocuk arkadaşlarını korkutmak için internetten görmüş olduğu yöntemle boş plastik damacananın içine aseton ve çatapat doldurdu.

Ve Sonrasında ise içine yaktıkları kibriti atmlarıyla birlikte damacanının içindeki yanıcı madde alev alarak parlamasıyla birlikte çocuklardan Arda Gülenoğlu, yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde oluşan yanıklar sebebiyle ağır yaralandı. Çocuk, durumu fark eden ailesinin ihbarı üzerine gelen ambulansla Şarköy Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yüzünde ve vücudunda yanıklar ikinci derece olan Gülenoğlu, daha sonra Çorlu Devlet Hastanesi, oradan da yanık ünitesi bulunan İstanbuldaki başka bir hastaneye gönderildi.

BABA YAŞANANLARA TEPKİ GÖSTERDİ
Yaralanan çocuğun babası Hakan Gülenoğlu, yaşananlara tepki gösterdi. Gülenoğlu, “Yazlıkta çocuklar internetten bomba yapımı diye izleyip onu uygulamaya kalkmışlar. Damacana su bidonunun içerisine aseton ve çatapat atıp kibriti içine atmışlar. Bidon alev alıp çocuğun yüzüne geliyor. Vücudunda ikinci ve üçüncü derece yanık var. Gözünün korneasında yanık var. Tedavi devam ediyor. Daha iyi bir tedavi için araştırıyoruz. İnternetten çocuklara uygun olmayan videoların kaldırılması için hukuki mücadele başlatacağım.

Anneler ve babalar lütfen çocuklarının ellerine verdikleri tablet ve cep telefonundan ne izlediklerini mutlaka takip etsinler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ