Sanikhaber.com

Kocası Tutuklanınca Kocasıyla İlgili Herşeyi Öğrendi Kocasına 1 Milyon 100 Bin Liralık Dava Açtı

Kocası Tutuklanınca Kocasıyla İlgili Herşeyi Öğrendi Kocasına 1 Milyon 100 Bin Liralık Dava Açtı

2009 Yılında Muğla’da Macaristan uyruklu 20 yaşındaki Erasmus öğrencisi R.S’ye tecavüz ettiği iddiasıyla 13 yıl 9 ay hapis cezası verilen Murat D.nin 23 yaşındaki eşi K.D, tecavüz olayını öğrenince Murat D. Ye boşanma davası açtı. Murat D.’nin bu olayı yıllarca sakladığını ve hükmün kesinleşmesiyle herşeyi öğrenen K.D 1 milyon 100 bin liralık tazminat istedi.

Anadolu Aile Mahkemesi’ne verilen dava dilekçesine göre K.D. (23) ile Murat D. 3 yıl önce evlendi. Murat D., Muğla’da 2009 yılında Macaristan uyruklu 20 yaşındaki Erasmus öğrencisi R.S.’ye tecavüz ettiği iddiasıyla 1 yıl hapis yattık dan sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye olduğunu ve 2 farklı yabancı uyruklu kadındanda iki çocuğu olduğunu K.D.’den sakladı.

EŞİ TUTUKLANDIKTAN SONRA HERŞEYİ ÖĞRENDİ.

Evliliğin 4.ayından sonra Murat D. tecavüz iddiasıyla yargılandığı mahkemede 13 yıl 9 ay hapis cezasına uygun görüldü. Murat D. tutuklandıktan sonra herşeyi öğrenen K.D, eşinin 2 yabancı uyruklu kadından 2 çocuğunu olduğunu da öğrenince şok oldu. Gerçekleri öğrenen K.d eşi Murat D.nin başka taciz suçları işlediğini ve uyuşturucu yetiştirip sattığını da öğrendi. Düğünde takılan altınların sahte olduğunu da öğrenen K.D yaşananlardan sonra psikolojik bunalıma girdi ve intihar etmeye kadar geldi. Bunu üzerine K.D’nin avukatları Tümay Cumhur Ergen ve Erdoğan Güney aracılığıyla, eşi Murat D.’ye boşanma davası açtı.

EŞİNİN TUZ VE BALIKÇI TEKNELERİNE İHTİYATİ TEDBİR KONULMASINI TALEP ETTİ

Muğla’da turizm işiyle ilgilendiği öğrenilen Murat D.’nin tuz ve balıkçı teknelerine ihtiyati tedbir konulmasını isteyen K.D., yüz kızartıcı ve küçük düşürücü suçtan hükümlü bulunan eşinden dava süresi boyunca 10 bin lira nafaka istedi. K.D ayrıca 650 bin lira maddi, 450 bin lira da manevi tazminat talebinde bulundu.

BARA GİTTİĞİNE PİŞMAN OLDU

2009 yılında Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında Muğla’ya gelen 20 yaşındaki Macaristan uyruklu R.S. isimli öğrenci, Akyaka’da bulunan bir apartta kaldı. R.S. apartta kalırken tanıştığı bir Türk kanalıyla bara gitti. Barda tanıştığı M.B. ve Murat D. isimli şahıslar, R.S.’yi eve götürmek yerine araçları ile Akyaka Mahallesi Çınar Mevkiine götürdü. R.S. burada, iki kişi tarafından tehdit  yolu ile  cinsel saldırıya uğradı. Macaristan öğrenci, saldırıdan sonra Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerine gidip suç duyurusunda bulundu. 2009 yılında ve Muğla Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada M.B. ve Murat D., ‘tehdit, cebir, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve nitelikli cinsel saldırı’ suçlarından 13’er yıl 9’ar ay hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay tarafından hapis cezaları onanan M.B. ve Murat D., yakalanarak cezaevine gönderildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ