Sanikhaber.com

Koç Holding Grubunun Önemli İsimlerinden Olan Ali Koç Fenerbahçe Kulübü Başkanlığına Adaylığını Açıkladı!

Koç Holding Grubunun Önemli İsimlerinden Olan Ali Koç Fenerbahçe Kulübü Başkanlığına Adaylığını Açıkladı!

 Koç Holding Grubunun önemli isimlerinden olan Ali Koç, 2018 yılında gerçekleştirilecek olan Fenerbahçe Kulübü Genel Kurulu’nda başkanlığa aday olacağını resmen duyurdu.

 Başkanlığa adaylığını koyan Ali Koç’un açıklamaları: ” 30 Mayıs 2015 yılında başkanımız önümüzdeki dönemler için kendi başkanlığı hakkında konuşmuştu. Ben de zamanı gelince elimi taşın altına koyacağımız ifade etmiştim. Ben bugün yine aynı noktadayım. Mayıs 2018’deki seçimli genel kurulda Fenerbahçe Kulübü başkanlığımı belirtmek isterim. ” şeklinde açıklamalarda kamuoyunu bilgilendiren bir açıklama gerçekleştirdi.

AYRINTILAR BİRAZDAN …

 Ali Koç Kimdir?

Ali Yıldırım Koç, 2 Nisan 1967 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Annesi Çiğdem (Simavi) ve babası Rahmi Koç‘un en küçük oğludur. Ömer Koç, Mustafa Koç adında abileri vardır.

Londra‘da 1980 yılında başladığı Harrow School’dan 1985 yılında mezun olarak öğrenimini tamamladı. 1989 yılında ABD. Houston Teksas‘taki Rice Üniversitesi’nden lisans diplomasını aldı. 1995 – 1997 yılları arasında ABD. Boston, Massachusetts Harvard Üniversitesi‘nde yüksek lisans öğrenimi gördü. ABD’de çeşitli kurumlarda çalıştı ve Koç Holding AŞ yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu.

1986 yılının yazında Otosan A.Ş. Ford Motor Company’nin ortaklığı ile otomobil montaj hattında çalışmaya başladı. 1987 ve 1988 yazlarında Koç Holding, A.Ş. Otomotiv Grubu’na bağlı olarak otomobil üretimi ve bayii ağı ile ortak çalıştı. Bayii çalışmalarının tekrar yapılanması döneminde üst yönetim ile çalıştı. 1990 yazında J.P. Morgan, New York, NY Stajerlik yaptı. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde İki dönem yöneticilik görevinde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ