Sanikhaber.com

Kıbrıs’da İngiliz Askeri Üssüne Motosikletli Bir Saldırgan Tarafından Patlayıcı Madde Atıldı

Kıbrıs’da İngiliz Askeri Üssüne Motosikletli Bir Saldırgan Tarafından Patlayıcı Madde Atıldı

Güney Kıbrıs Rum Kesiminde, motosikletli bir saldırgan tarafından patlayıcı madde ile Dikelya’daki İngiliz askeri üssü Sovereign Base Area’ya saldırı düzenlendiği güvenlik güçleri tarafından açıklandı. Yapılan açıklamada, motosiklet kullanan saldırganın askeri üsse yaklaştığında patlayıcı maddeyi İngiliz askeri üssüne fırlatarak orayı terk ettiği söylenildi. Saldırganın kullandığı motosikletin çalıntı olabileceğini göz önünde bulunduran polis her ihtimale karşı olay yerinde bulunan güvenlik kameralarının incelenmesini istedi. Ve yapılan saldırıda bir polis memurunun hafif şekilde yaralandığını hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi. Yapılan saldırı ile ilgili geniş kapsamlı inceleme sürüyor.

SALDIRIDA YEREL SUÇ ÖRGÜTLERİ ŞÜPHESİ
Ada basınından öğrenilen haberlere göre, bombalamanın arkasında yerel mafya örgütleri var zira, bölgedeki yasa dışı kuş ticaretinden her yıl milyonlarca euro gelir sağlayan bu örgütler ile bu ticareti engellemeye çalışan Dikelya’daki İngiliz Üssü’nde görevli polis gücü arasında kuvvetli bir çıkar çatışması bulunuyor. Kıbrıs’ta her yıl 2 milyondan fazla kuş, yasadışı kuş avcılarının hedefi oluyor.

PORSİYONU 65 STERLİN
Birçok Kıbrıslı Ambelopoulia adıyla bilinen bu ötücü kuşları yüzyıllar öncesinden kalma yerel mutfak geleneğinin bir parçası olarak görüyor. Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre bu küçük göçmen kuşlardan yapılan yemeğin bir porsiyonu adadaki restoranlarda 65 Sterlin’e satılıyor. Suç örgütlerinin daha önce de çıkar çatışması içinde bulundukları rakiplerine ya da resmi yetkililere mesaj göndermek için araba ve motosikletle bombalama yöntemine başvurdukları biliniyor.
ÖRGÜTLE İLİŞKİLİ POLİSLERE OPERASYON
AFP ajansına konuşan bir yetkili saldırının, Üs’te görevli ve aynı zamanda yasadışı kuş ticaretiyle ilişkili olan polislere yapılan operasyonla ilgili olabileceğini belirtti. Yetkili, saldırının kuş avcılarına yönelik geniş çaplı bir operasyonun hemen arkasından gelmesine dikkat çekti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ