Sanikhaber.com

Kemal Kılıçdaroğlu Ve Beraberinde Ki Kişiler Adalet Yürüyüşünün 15. Gününü Tamamladı

Kemal Kılıçdaroğlu Ve Beraberinde Ki Kişiler Adalet Yürüyüşünün 15. Gününü Tamamladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Güvenpark’dan başlatmış olduğu adalet yürüyüşünün 15. gününü gün itibari ile tamamladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından tepki göstermek için Güvenpark’tan çıktığı yürüyüşünün 15. gününü Düzce’nin Gümüşova ilçesinden çıktı. Heyet bir süre yürümeye devam ettikten sonra su ihtiyacı için mola verdi. Havanın sıcak olmasından dolayı heyet, molanın sonrasında yürüyüşe kaldığı yerden devam etti. Heyet, yaklaşık olarak toplam 10 kilometre yol gittikten sonra öğlen molası verme ihtiyacı duydular. Yaklaşık 5 saat süren molanın sonrasında heyet Hendek istikametine yeniden yürümeye çıktı. Heyet yaklaşık olarak 17 kilometrelik yolu, iki kez daha mola vererek günü bitirmiş oldu. Hava sıcaklığının 41 dereceye kadar çıkması güzergah boyunca çok sayıda su dağıtımı oldu.
D-100 karayolu boyunca devam eden heyet, ikindi civarı Sakarya’nın Hendek ilçesine vardı. Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, geceyi Hendek ilçesinde yer alan kamp alanın da kalarak geçirecek.

Kılıçdaroğlu’nun Yapmış Olduğu Açıklama

“Bugün çok sıcak olacağı söyleniyor o nedenle biraz daha dikkatli olacağız. Şundan herkes emin olsun ister çok sıcak ister çok soğuk biz kararlıyız ve İstanbul’a adalet için yürüyeceğiz. Adalet hepimiz için geçerli herkes için geçerli. Sadece Türkiye’de geçerli değil tüm dünya için geçerli kavramdır. Biz bu kavram için, adalet için, toplumun vicdanı için yürüyoruz. Bu yürüyüşümüze gerçekten toplumun çok değişik kesimlerinden sempatiyle bakanlar var. Özellikle Anayasa referandumu sırasında evet oyu kullanan pek çok vatandaşımızda gerek şifahi olarak gerek mesaj olarak gerek telefonlarla bize sempatiyle baktıklarını bu yürüyüşe destek verdiklerini ifade ediyorlar. Onlara yürekten teşekkür ediyoruz.”dedi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ