Sanikhaber.com

Kayseri Emniyetinden Örnek Olacak Proje Engelli Vatandaşlar için 160 Araç Verildi

Kayseri Emniyetinden Örnek Olacak Proje Engelli Vatandaşlar için 160 Araç Verildi

Toplum Destekli  Polislikte Türkiyede birinci olan Kayseri Emniyet Müdürlüğü,bugün önemli bir proje daha yaptı.Engelsiz Yarınlar Projesi kapsamında 320 engelli insana verilmek  üzere akülü araçlar yapıldı. Araçların bir bölümü törenle sahiplerine verildi. Kayseri Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğünce yapılan ve SGK ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüklerinin ortak yürüttüğü Emniyetle Engelsiz Yarınlar Projesi engelli vatandaşların yüzünü güldürdü.

ENGELLİ VATANDAŞLAR ARAÇLARINA KAVUŞTU.
Ceha Mobilyalarının sahibi Çetin Şen tarafından bağışlanan akülü araçlardan 160’ının dağıtım aşaması Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’ın katıldığı törenle yapıldı. İbrahim Kulular, Kayseri Emniyeti’nin 2016 yılında Toplum Destekli Polislik faaliyetlerinde birinci olduğunu yansıtarak, bu faaliyetlerin artarak devam etmesi gerektiğini söyledi. Vali Kamçı da Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne birincilik ödülünü layık gördü. Projeye maddi yardımda bulunan Çetin Şen’e de yine Vali Kamçı tarafından plaket verildi. Ardında da engelli vatandaşlar araçlarına kavuştu.

Geçtiğimiz Senelerde Zihinsel Ve Bedensel Engelsiz Yarınlar Derneği Binası Kurulmuştu
Açılışı yapılan derneğin İstiklal Marşı okunduktan sonra, ilk konuşmayı derneğin başkanı Serpil Aksoy Baştürk yaptı.
Baştürk, “Ödemiş’te bundan 1,5 yıl önce engelli çocuklarımızın anneleri olarak Ödemiş Belediyesine isteklerimiz için gittiğimizde dönemin Belediye Başkanı Bekir Keskin bize yardımcı olacağını ancak bizlerin bir araya gelip bir dernek kurmasını dernek çatısı altına daha iyi hizmetler olacağını söylemişti. Başkanımızın bize verdiği bu fikirden sonra biz veliler bir araya gelerek yönetiminde engellilerimizin olduğu Ödemiş Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Yarınlar Derneğimizi kurduk” diye belirtti. Belediye Başkanı Mahmut Badem ise, şu şekilde konuştu:

“Yerel yönetim olarak her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzu olacağımızı her oturumda dile getirmiştik. Engelsiz Kafede sizler için yapılmış bir belediye tesisimizdir. Bu binamızı da sizlerin dernek binası olarak tahsis etmekten bizlerde mutluyuz. Belediye olarak Ödemiş’te kuracağımız bir engelli oyun parkının siparişini verdik. Bu oyun parkımızı nereye kuracağımızı da sizlerle karar vereceğiz. Yine 2 adet akülü araçlarınız için şarj istasyonu siparişini verdik. Gerek yerel yönetim olarak gerekse hükümetimiz kuruluğu günden bu yana engelli vatandaşlarımız için birçok yasal düzenleme yaparak sizlerin haklarını savundu. Bizde önümüzdeki günlerde istihdam konusunda engelli kardeşlerimizi de iş istihdamında yer vereceğiz. Geçen dönem belediye başkanımıza, meclis üyelerimize, belediye çalışanlarımızı da teşekkür ediyorum. Bu binayı sizler hayat verdiniz. Önümüzdeki günlerde burada bir çağrı merkezi de kurulacak. Binamız daha da hareketlenecek. Bundan sonrada her zaman sizlerleyiz birlikteyiz. Hayırlı uğurlu olsun.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ