Sanikhaber.com

Katar Krizi Bitmek Bilmiyor! Birleşik Arap Emirlikleri’nde Barcelona’nın Formasını Giyen Hapis İle Cezalandırılacak

Katar Krizi Bitmek Bilmiyor! Birleşik Arap Emirlikleri’nde Barcelona’nın Formasını Giyen Hapis İle Cezalandırılacak

Katar’ la olan karışıklıkların başında gelen ülkelerden Birleşik Arap Emirlikleri’ nde (BAE) insanlar, Katar Havayolları’nın reklamını bulundurduğu Barcelona formasını giyen kişilere hapis cezası verilme tehlikesiyle karşı karşıya.

Geçtiğimiz hafta Birleşik Arap Emirlikleri başsavcısı Hamad el Şamsi Katar’a karışı sevgi besleyen, iyilik yapan ve herhangi bir sempati duyan ya da Birleşik Arap Emirlikleri’nde devletin tutumunu beğenmeyen, eleştiren sosyal medya ve herhangi bir sitede yapılacak her türlü yoruma yaptırım uygulanacağını ve cezaların ağır olduğunu açıklamıştı. Savcının yaptığı bu açıklamaya istinaden 15 seneye kadar hapis istemiyle yargılanmamın yanında beş yüz bin dirhem(Türk parasıyla yaklaşık 477 bin lira) para cezasına çarptırılacaklarını da belirtti.Birleşik Arap Emirlikleri’ nde Katalan ekip Barcelona formasına karşı sansürler yasağın yeni açıklanmasına rağmen hemen başladıKatarlı bir bloggerın alışveriş merkezinde Barcelonalı yıldızların fotoğraflarının yer aldığı bir reklam panosunun fotoğrafını çekerek Twitter da paylaşınca ortaya çıktı. Çekilen fotoğrafta, alışveriş merkezin de yer alan Barcelonalı futbolcuların Barcelona formalı fotoğraflarının yer aldığı üzerinde ki Katar Havayolları reklam yazısınının üstünü beyaz kağıtlarla kapattıkları belli oluyor.

Katalan ekip Barcelona futbol takımının Katar Havayolları şirketi ile yaptığı sponsorluk anlaşması Haziran 3o’unda sona eriyor. Gelecek sezon için şimdiden sponsor bulan Barcelona yönetimi Japonya e-ticaret sitesi Rakuten ile göğüs sponsorluğu için anlaşma imzaladı. Fakat sponsorluk ne kadar sona erse de dünyanın dört bir yanında ve BAE’nde Katar Havayolları’nın ismini göğsünde taşıyan bir çok Barcelona forması mevcut.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ