Sanikhaber.com

Kardemir Karabükspor Cephesinde Olağan Genel Kurulu Yapıldı ! Ferudun Tankut Yeniden Başkan Seçildi

Kardemir Karabükspor Cephesinde Olağan Genel Kurulu Yapıldı ! Ferudun Tankut Yeniden Başkan Seçildi

Kardemir Karabükspor’un olağan genel kurulunda tekrardan başkanlık koltuğuna oturan Ferudun Tankut, “Ekonomik yapımızda çok ciddi bir bozukluk var. Ama iki yıldır bir sokağa çıkıp kimseden para istemedik, talepte bulunmadık. Kendi yağımızda, kendi içimizde kırılıyor, dökülüyoruz” şeklinde konuştu.
Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde yapılan olağan genel kurula mevcut başkan Ferudun Tankut başkanlığında tek liste ile başlatıldı. 13 kişilik yönetim kurulunda eski yönetimden 3 ismin yerine yeni 3 isim katıldı. Başkan Tankut, 81 il içinde 9 takımın 3 ile ait olduğu ve 69 şehirde hiç Süper Lig ekibi olmadığını, Karabük olarak ligde başarılı bir takımları olduğunu lakin bunun değerini şehir olarak hala anlayamadıklarını belirtti. Maçlara normalin altında taraftarın geldiğini, bunun kendileri için iyi olmadığını belirten Tankut şu şekilde açıklamalarda bulundu:
“Çünkü hakemler, federasyon, medya buna dikkat ediyor. Tribünlerini doldurmayan, takımına sahip çıkmayan bir şehir olunca onların ne derece ilgi ve alakalarının olacağını takdirlerinize bırakıyorum. Zaten birçok dezavantajlarımız var. İstanbul bize 4, 4.5 saat uzaklıkta ancak benim de 12 saate gittiğim oldu. Karayoluyla gittiğinde neyle karşılaşacağını bilmiyorsun. Hava yolu yok. Bu kadar dezavantajın içerisinde takımın kıymetini anlayabilmiş değiliz.”
Hakemleri de ele alan Başkan Tankut, şöyle devam etti:
‘’Geçen sezon bizi Süper Lig’e çıkartmamak için ellerinden geleni yaptılar. Bu sezon da ilk yarı 17 maçın hepsinde her türlü hakem kararlarıyla karşı karşıya kaldık. Ama bilgi ve birikimlerimizle bunların hepsini aştık. İkinci devre de hemen hemen sıfır hatayla bir sezonu kapattık. Buraya futbolcu getirmenin zorluğunu saatlerce anlatsam zorlanırım. Ekonomik yapımızda çok ciddi bir bozukluk var. Ama iki yıldır bir sokağa çıkıp kimseden para istemedik, talepte bulunmadık. Kendi yağımızda, kendi içimizde kırılıyor, dökülüyoruz. Takımı bu günlere getirdik. Ama yeni sezonda biz yine takımı 2 bin, 2 bin 500 kişilik taraftarın karşısına çıkartırsak motife etmekte zorlanıyoruz. Kıymetini ne zaman anlayacağız onu bilemiyorum. Karabük’ün bir silkelenmesi ve kıymetini, değerini anlaması gerekiyor. Eğer önümüzdeki sezon da taraftarın ilgisizliği devam ederse doğabilecek kötü sonuçlardan lütfen hiç kimsenin ne şahsımı ne de yönetimi suçlamaya hakkı olmaz.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ