Sanikhaber.com

İzmir Urla’da Bir Deprem Daha Meydana Geldi!

İzmir Urla’da Bir Deprem Daha Meydana Geldi!

Geçtiğimiz günlerde sarsıntılı bir deprem yaşayan İzmir halkı ve çevre illerde hissedilmesi büyük bir endişeye yol açmıştı. Bu depremlerin olması ve artçı depremlerin gerçekleşmesi akıllarda o yer alan endişe verici soruyu getirdi. Acaba bu depremler büyük depremlerin habercisi mi? İzmir Urla’da bugün 12:46’da 3,9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Deprem Dairesi’nden (AFAD) gerçekleştirdiği açıklamaya göre; bugün saat 12.46’da, merkez üssü İzmir’in Urla İlçesi açıkları Ege Denizi olan, yerin 6 kilometre altında 3,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İzmir’de de hissedilen depremde, ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığı belirtildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü de depremin büyüklüğünü 3.9 olarak kaydetti.

PAZARTESİ GÜNÜ 6,2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLMUŞTU

İzmir’in Karaburun ilçesi açıklarında, 12 Haziran Pazartesi günü de 6,2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş, sarsıntı kentte büyük bir korku ve paniğe neden olmuştu. Peki depremlerin öncesi bilinmesi mümkün mü? Hayvanlar depremleri önceden biliyor mu? İzmir’de 6,2 büyüklüğünde ki deprem olmadan önce etrafta birçok yılan görülmüştü. Yılanların ortalara çıkması bazı kavimler için deprem habercisi olarak nitelendiriliyor. Peki Ege denizin’de depremlerin olması büyük Marmara depremini tetikliyor mu? Depremlerin olmasının ardından Marmara Denizi turkuaz renge bürünmüştü. Turkuaz renge bürünmesinin ardından NASA tarafından bir açıklama yapıldı. NASA’nın herhangi bir tehlikenin olmadığını belirtmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ