Sanikhaber.com

İzmir Merkezli 6.2 Şiddetinde Ki Depremin Ardından Artçı Depremler Devam Ediyor. İşte Son Durum

İzmir Merkezli 6.2 Şiddetinde Ki Depremin Ardından Artçı Depremler Devam Ediyor. İşte Son Durum

İzmir Karaburun merkezli deprem Türkiye’nin yüreğini hoplattı.Depremin şiddetini  AFAD 6.2 olarak duyururken Kandilli Rasathanesi 6.0 olarak duyurdu. AFAD depremin olduğu merkez üssünüde farklı duyurdu. AFAD açıklamasında deprem İzmir Karaburun merkezli olarak meydana geldi. Deprem İstanbul’un Avrupa yakasında da hissedildi Tekirdağ bölgesinde de herkes sokağa çıktı.

İzmir Karaburun’da meydana gelen depremin şiddetini belirleyen iki farklı kaynaktan iki farklı rakam var. Son depremler listesini belirten AFAD ve Kandilli Rasathanesi depremin şiddeti hakkında bilgiler verdi. 6.2 büyüklüğündeki depremden sonra artçılar geldi. Karaburun merkezli depremin ardından 4.9 şiddetinde 2 sarsıntı daha kayıtlara geçti. Depremin denizin derin kısımlarında oluştuğu bildirildi.

DEPREMLER DEVAM EDİYOR.

6.2 büyüklüğündeki depremin ardından artçılar geldi. Karaburun merkezli depremin hemen ardından 4.9 büyüklüğünde orta şiddette iki sarsıntı daha kayıtlara geçti. Depremin denizin derin kısımlarında meydana geldiği bildirildi.

İZMİR KARABURUN KAYMAKAMI AÇIKLAMADA BULUNDU.

İzmir Karaburun Kaymakamı Muhammet Özyüksel “ Şu an için can ve mal kaybı olmadığını söyleyebilirim. Çok şükür. Çok güçlü bir depremdi. Emin olun bulunduğumuz binanın yıkılacağını sandık. 10 saniye kadar sürdü. Çok şükür herhangi bir sıkıntı olmadı. İlçemizdeki konutlarda şu an itibariyle herhangi bir sorun yok. Ancak arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Şu ana kadar bize ulaşan bir can kaybı yok. Deprem çok güçlü olduğu için tedirginlik hakim. Halkımız da bu ani durumla baş etmeye çalışıyor, sokağa döküldüler. Onlar da tedbirli şekilde hareket ediyorlar. Kendilerine de teşekkür ediyorum sükunetli tavırlarından dolayı” diye konuştu.

İZMİR KARABURUNDAN SON DAKİKA HABERLERİ.

Depremin merkez üssü olan Karaburun’dan da son dakika haberleri geldi. Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır herhangi bir can kaybı olmadığını bildirdi. Karaburun’da hasar olmadığı da haber veriliyor. Ahmet Çakır ‘Şu ana kadar olumsuz bir haber yok’ dedi.

AFAD’TAN SON AÇIKLAMALAR

İstanbul’dan İzmir’e kadar uzun bir bölgede hissedilen depremin merkez üssü Ege açıkları olarak ilan edildi. Depremin büyüklüğünü AFAD 6.2 olarak ilan ederken Kandilli Rasathanesi 6.3 şiddetinde olduğunu bildirdi.
AFAD depremin merkez üssünü de farklı duyurdu. AFAD açıklamasına göre deprem İzmir Karaburun merkezli olarak meydana geldi. Deprem İstanbul’un Avrupa yakasında da hissedildi. Bir çok kişi sokaklara çıktı.

DEPREM YUNANİSTAN’DA BİLE HİSSEDİLDİ.

Jeofizik uzmanı Yrd.Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu depremden sonra yaptığı açıklamada depremin beklenen bir deprem olduğunu belirterek artçı depremlere karşı uyardı.

Yrd.Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu açıklamasında depremin Ege Denizi’nde gerçekleştiğini Yunanistan’da bile hissedildiğini belirtti.  Gündoğdu depremin ardından artçı depremlere karşı da uyararak “Depremin ardından yüzde yüz artçı depremler de gelecektir. Artçı depremlerin şiddeti 4’ü, 5’i de bulabilir. Bu son derece normal. herkes hazırlıklı olsun. Bölgede beklenen bir depremdi. ” ifadelerini kullandı.

Gündoğdu ayrıca depremin özelliği ile ilgili de “Düşey bir hareketi ifade ediyor. Ege’nin klasik depremlerindendir bu düşey hareket.” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ