Sanikhaber.com

İstanbul’un Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu Ve Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’a FETÖ’den Büyük Şok !

İstanbul’un Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu Ve Eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’a FETÖ’den Büyük Şok !

FETÖ/PDY’nin mülkiyedeki yapılanmasının deşifre edilmesiyle alakalı olarak devam ettirilen ilk soruşturma bugün tamamlandı. İstanbul Başsavcılığı tarafından oluşturulan özel büroca hazırlanan iddianamede 15 şüphelinin yer aldığı öğrenildi. Arasında, İstanbul’un eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın da bulunduğu şüpheliler için 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30’ar yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Yapılan bir habere göre İstanbul Başsavcılığı tarafınca oluşturulan ve Başsavcı Vekili Önder Yanan tarafından koordine edilen Özel Büro tarafından hazırlanan iddianamede, 15 şüphelinin olduğu öğrenildi. Şüpheliler arasında 2 tanıdık isim yed alıyor. Bu kişiler İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul eski Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın.

Şüpheliler hakkında, “Anayasayı İhlâl”, “Cebir ve Şiddet Kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ve TBMM’ni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs”, “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçlarını ve “6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun’un 4. maddesi kapsamında 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 30’ar yıla kadar hapis cezası istendiği bilgisi alındı.

Dava, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüleceği açıklandı.

2016 yılında FETÖ tarafından Türkiye askeri darbe girişimi gecesi yaşanan olayların sonrasında görevden uzaklaştırılmasına karar verilen 246 mülki idare amirinin içerisinde yer alan isimlerin içerisinde Hüseyin Avni Mutlu da bulunmaktaydı. 15 Temmuz 2016 darbe girişimi soruşturması çerçevesinde 26 Temmuz 2016 tarihinde gözaltına alınmıştır5 Ağustos 2016 tarihinde, çıkarıldığı Nöbetçi 3. Sulh Ceza hakimliğince “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ