Sanikhaber.com

İstanbul, Son Yılların En Yüksek Yağışını Alıyor! Sağanak Yağışın Öğleden Sonra Daha Da Artacağı Yönünde Bilgiler Verildi

İstanbul, Son Yılların En Yüksek Yağışını Alıyor! Sağanak Yağışın Öğleden Sonra Daha Da Artacağı Yönünde Bilgiler Verildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bugün İstanbul’da başlayan ve hala devam eden sağanak yağmur hakkında açıklamalar getirdi. Topbaş, “Bazı bölgeler boşaltılıyor. Öğleden sonra daha ciddi yağış gelecek.” şeklinde konuştu. Metrekareye 65 litre yağmur yağmasından sonra açıklamalar yapan Topbaş, “Bir saatte 65-110 kilogram yağış düştü.  Yağıştan ve selden etkilenen bölgeleri tahliye etmekteyiz. Öğleden sonra daha ciddi yağış gelecek.” diye ekledi. İstanbul Valisi Vasip Şahin yağışların özellikle 14.00’dan sonra daha etkili olacağı yönünde bilgiler verdi.
İstanbul’un neredeyse tamamında kendisini gösteren yoğun sağanak yağışlar, şehirde hayatı durma noktasına getirdi. Özellikle öğleden sonra daha da artış göstereceği yönünde açıklamalar yapan Vasip Şahin, İstanbul genelinde akşam saatlerine kadar süreceğini söylerken vatandaşlara da toplu taşıma araçlarını kullanmalarını belirtti. Şahin, “Saat 14.00’den sonra yoğun yağış bekleniyor. Yağış akşama kadar devam edecek. Vatandaşlarımızdan ricamız, trafiğe mümkün mertebe özel araçlarıyla çıkmamalarıdır.” şeklinde uyarı yaptı.
Vali Şahin ayrıca “Mevsim normallerinin bir kaç katı olması nedeniyle su birikmeleri oldu. Ekiplerimiz bu noktalara hızla müdahale ediyorlar. Hem belediyemizin ekipleri hem AFAD ekipleri bu baskınlarla bir taraftan mücadele ederken, trafiğin akışının düzenlenmesi noktasında da emniyet müdürlüğümüzün ekipleri ve jandarma komutanlığımızın trafik timleri görev başındalar. Avrasya Tüneli de tünel dışındaki Yenikapı ve Samatya alt geçitlerindeki su birikintileri nedeniyle tedbir olarak tek yönlü ulaşımı durduruldu. Tünelin kendisi ile ilgili bir sıkıntı yok. Yağış, Çarşamba gününe kadar sürecek.” şeklinde eklemeler yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ