Sanikhaber.com

İstanbul Halkı Sıcaktan Kavruluyor! Termometreler 40 Dereceyi Gösterdi! Halk Denize Akın Ediyor!

İstanbul Halkı Sıcaktan Kavruluyor! Termometreler 40 Dereceyi Gösterdi! Halk Denize Akın Ediyor!

İstanbul’da eşi benzeri görülmemiş bir sıcaklık yaşanıyor. Vatandaşların sağlıkları açısından gündüzleri dışarı çıkmamaları uzmanlar tarafından öneriliyor. Aşırı sıcaklar nedeniyle havuzlar ya da denizlere akın eden insanlar ise yüzme konularında dikkatli olmaları gerekiyor. Bugün ölçülen sıcaklığa göre İstanbul’da termometreler 40 dereceyi gösterdi, sıcaktan kavrulan vatandaşların serinlemek için farklı yöntemler kullandığı gözlerden kaçmadı. Sarıyer’de vatandaşlar denize girerken serinlerken Taksim’de de ağaç altlarında serinledi. Sıcak havadan bunalan köpekleri ise sahiplerinin süs havuzunda yüzdürdüğü objektiflere yansıyan bir diğer kare oldu.

Yurdu etkisi altına alan sıcak hava dalgası, tatilden dönüp normal hayatlarına devam etmeye başlayan vatandaşları etkiledi. Termometreler 40 dereceyi gösterirken aşırı sıcaklardan bunalan İstanbullular, serinlemek için farklı yöntemleri tercih etti. Sarıyer’de vatandaşlar serinlemek için denize girerken Taksim’de de ağaç gölgelerine sığındıkları görüldü. Ayrıca sıcak havadan etkilenen hayvanlara da vatandaşlar yardım eli uzattı. Vatandaşlar sıcaktan etkilenen hayvanlara su verirken bazı vatandaşlar da sıcaktan bunalan köpeklerini süs havuzunda yüzdürdü.
Sarıyer Kireçburnu Sahili’nde ise bunaltıcı sıcaklar karşısında İstanbulluların çoğu serinlemek için denize girmeyi tercih etti. Sarıyer sahiline akın eden vatandaşlar serinlemek için kendini boğazın serin sularına bıraktı. 7’den 70’e her kesimden insanın ziyaretçilerin akın ettiği sahilde vatandaşlar gönüllerince eğlendi. Bazı vatandaşlar gölgede kalan yeşillik alanlarda piknik yaparak renkli görüntüler oluştururken, Diğer yandan bunaltıcı sıcaklar hayvanları da etkiledi. Aşırı sıcaklardan etkilenen hayvanlardan bir kısmı gölgelik alanlarda kendini korumaya çalışırken, başka bir kısmı ise hayvan severler tarafından konulan su kaplarında serinlemeye çalıştılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ