Sanikhaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Tutuklanan Damadıyla İlgili İlk Kez Konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Tutuklanan Damadıyla İlgili İlk Kez Konuştu

Florya Sosyal Tesisleri’nde basına konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, damadı tutuklandıktan sonra konuyla alakalı ilk kez konuştu. “Yargıyı etkilememek lazım. Burayı iki noktada değerlendiriyorum. Damadım veya FETÖ terör örgütünün değişik kollardaki terör faaliyetlerine katılan veya katılmayanlar ve katılanlar üzerindeki. Diğeri de benim şahsımla ilgili. Tabii ki terör üzerinde yapılan çalışmalar, özellikle FETÖ terör örgünün yaptığı ve maalesef Türkiye’yi karartma adına yaptığı hamleler, milletimiz tarafından bertaraf edildi. Tabii ki yargı önünde hesap verecekler. Ben, yargının tarafsızlığına inanıyorum ve güveniyorum.” dedi.

Temsil ettiği kurum ve şahsı ile bağlantılı konularda her zaman sakin ve sessiz durmayı uygun gördüğünü aktaran Topbaş, açıklamasında şunlara da yer verdi: “ Yargıya olan güvenimizi her zaman belirttik. Maalesef elinde bulgu ve deliller olmadan yorum yapmaktalar ve farkında olarak ya da olmayarak yargısız infaz yapmaktalar. Bizim adalete olan güvenimiz tamdır. Yargı gereğini yapacaktır.”

Topbaş’ın yargı üzerinde baskısının ve etkisinin olduğuna dair son zamanlarda ortaya çıkan yorumların asılsız olduğunu, böyle bir şeyin mümkün olmadığını, yargının bağımsız olduğunu dile getiren Topbaş, açıklamalarına şöyle devam etti: “ Kadir Topbaş’ın yargı üzerinde hiçbir gücü yok ve olamaz da zaten. Damadımın 21 gün gözaltında kalması, 8 buçuk ay tutuklu kalması, serbest bırakıldıktan 45 gün sonra tekrar yargılanmasından da anlaşılan odur ki benim yargı üzerinde herhangi bir etkim ve gücüm yoktur. Her şey gün yüzünde zaten. Böyle bir güce sahip olsak dahi asla yargının bağımsızlığına gölge düşürmeyeceğimizi, değil müdahale etmek, böyle bir şeyi aklımızdan bile geçirmeyeceğimizi bir kere daha belirtmekte fayda görüyoruz. Çünkü adalet mülkün temelidir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ